Trwa ładowanie proszę czekać ...

5 najbardziej popularnych zabiegów na twarz w medycynie estetycznej

5 stycznia 2021

Piękny i zdrowy wygląd to cel wielu z nas. Szczególnie kobiety poświęcają wiele czasu, energii oraz pieniędzy na to, aby być zawsze młode, piękne i przyciągać uwagę mężczyzn. Nie dziwi więc nikogo, że tak bardzo w ostatnich latach rozwinęły się różne metody upiększania i ulepszania ciała oraz twarzy. Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Żyjemy w czasach piękna i każdy chce to piękno osiągnąć, nie zważając na koszty.

Spośród wielu zabiegów, jakie oferuje nam medycyna estetyczna, dzisiaj postaram się Wam przybliżyć 5 najpopularniejszych z nich. Jako pierwszy z zabiegów przedstawię powiększanie ust. Jest to zabieg, który przez lata został tak bardzo udoskonalony, że dobrze wykonany potrafi w sposób naturalny uwydatnić usta każdej kobiety. W ostatnim czasie nawet mężczyźni sięgają po tego typu rozwiązania. Powiększanie ust polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości substancji w wargi, przez co nabierają one wyrazistego kształtu, a nawet koloru.

Innym bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest modelowanie owalu twarzy. Szczególnie polecany osobom w podeszłym wieku. Pozwala na ujędrnienie skóry oraz poprawę jej elastyczności. Zabieg ten pozwala także na pozbycie się zmarszczek oraz obwisłej skóry. Podobnie jak powiększanie ust, jeżeli jest wykonany w sterylnym gabinecie z użyciem profesjonalnych narzędzi, daje wspaniały efekt i odmładza twarz nawet o kilkanaście lat.

Następnym bardzo ciekawym zabiegiem jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Pozwala on na pozbycie się niedoskonałości, przebarwień oraz zmarszczek. Wykonywany jest on przy użyciu krwi pacjenta, która zostaje specjalnie przetworzona, aby zmaksymalizować zawartość płytek krwi w dawce preparatu. Następnie otrzymaną substancję wstrzykuje się w skórę zazwyczaj wzdłuż mięśni mimicznych twarzy. Jest to dosyć drogi zabieg, jednak daje wspaniałe efekty odmładzające oraz niwelujące przebarwienia skóry.

Czwartym z popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest mikrodermabrazja. Polega on na ścieraniu przy jednoczesnym odsysaniu zrogowaciałego i martwego naskórka. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra dostaje bardzo duży bodziec do regeneracji. Dodatkowo mikrodermabrazja wspomaga dotlenienie komórek skóry twarzy oraz poprawia ich ukrwienie.

Piątym z popularnych zabiegów poprawiających naszą cerę i wygląd są zabiegi laserem. Dzięki specjalnie zaprojektowanym laserom możemy pozbyć się wszelkiego rodzaju przebarwień czy niedoskonałości naszej cery. Zabiegi laserem mogą być stosowane na całym ciele, nie tylko na twarzy. Laser wykorzystywany jest także w pozbywaniu się niechcianego owłosienia.