Trwa ładowanie proszę czekać ...

Apteka w internecie

28 września 2020

Sieć staje się kanałem, w którym swojego miejsca szuka coraz większa liczba przedsiębiorców. Internet daje wiele nowych możliwości, a ciekawy pomysł może zaprowadzić do sukcesu finansowego. Chwytliwym rozwiązaniem w ostatnim czasie jest prowadzenie apteki w internecie. Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taki ruch?

Internetowe apteki prowadzić mogą zarówno osoby, które mają wykształcenie farmaceutyczne, jak i te, które go nie posiadają. Jedynym warunkiem jest to, że trzeba mieć status osoby pełnoletniej. Konieczne jest także założenie własnej działalności oraz wypełnienie szeregu formalności.

Najpierw apteka stacjonarna, dopiero potem internetowa

E-apteki nie można prowadzić bez wcześniejszego założenia apteki tradycyjnej, takie jest rozporządzanie Ministra Zdrowia. Jeśli jednak posiadamy punkt stacjonarny i chcemy otworzyć się na nowego klienta, wypełnienie wszelkich formalności związanych z przeniesieniem gałęzi działalności do sieci zajmuje około dziesięciu tygodni. W tym czasie należy uzyskać odpowiednie pozwolenie, które wydaje wojewódzki inspektor farmaceutyczny. Na naszych barkach spoczywać będzie również zapewnienie odpowiedniego asortymentu oraz zapewnienie infolinii informacyjnej dla klientów. Możemy, ale nie musimy, zatrudnić specjalistę, który zajmie się częścią z tych obowiązków. Warto wcześniej zapoznać się z wysokością zarobków aptekarzy, aby dowiedzieć się, czy jest nas na to stać.

Sprawdź również nadmanganian potasu apteka.

Bez apteki tradycyjnej nie ma możliwości prowadzenia apteki internetowej. Zanim zdecydujemy się na te kroki, warto odwiedzić wojewódzki inspektorat farmaceutyczny i tam poszukać odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania.