Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co to jest wolumetria twarzy?

9 grudnia 2020

Zabiegi wolumetryczne na bazie kwasu hialuronowego modelują twarz bez konieczności użycia skalpela. Wolumetria umożliwia podniesienie owalu twarzy, zwiększa objętość, przywraca gęstość skórze, a ponadto umożliwia korekcję kształtu nosa, ust oraz kości policzkowych. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zabiegu wolumetrii.

Wolumetria inaczej zwana jest modelowaniem konturów twarzy. Jej zadaniem jest korygowanie lub przywrócenie właściwego kształtu twarzy. Podczas tego zabiegu wprowadza się wypełniacz z kwasem hialuronowym zwiększającym objętość tkanek miękkich w miejscach, w których najbardziej widać ubytek tkanki tłuszczowej. Wolumetria przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu igły bądź kaniuli. Substancja wypełnia zapadniętą objętość skroni, policzków, okolic żuchwy oraz podbródka, umożliwia podkreślenie kształtu twarzy i skorygowanie jej profilu. Efekt jest jednolity i naturalny.

Jakie wypełniacze stosuje się w wolumetrii?

Wypełniacze używane do wolumetrii mają konsystencję żelową, przy czym od innych preparatów z kwasem hialuronowym odróżnia je fakt, że są bardziej gęste i elastyczne. Umożliwiają one swobodne modelowanie skóry i zapewniają długotrwałe efekty, ponadto charakteryzują się dużą pojemnością. Tego typu zabieg, tak jak pozostałe zabiegi iniekcji kwasu hialuronowego, przeprowadzany jest przez wyspecjalizowanych lekarzy w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Zabieg wolumetrii a bezpieczeństwo pacjenta

W miejscach ingerencji wypełniacza mogą pojawić się zaczerwienienia, małe obrzęki czy delikatny ból. Wszystkie te objawy ustępują jednak niezależnie w przeciągu trzech dni, dlatego po wykonaniu zabiegu możemy spokojnie powrócić do naszych codziennych obowiązków i czynności. Powinniśmy jednak pamiętać, aby przez kilka godzin po opuszczeniu gabinetu unikać przesadnej ekspresji twarzy czy dotykania i masowania miejsc po zabiegowych. Niektórzy pacjenci obawiają się bólu i wystąpienia niepożądanych skutków, ale jak zapewniają specjaliści medycyny estetycznej, wolumetria twarzy jest nie tylko bezbolesna, ale przede wszystkim bezpieczna. Gwarantuje to stosowanie przez lekarzy preparatów najnowszej generacji, które dzięki wysokojakościowemu składowi i właściwościom ograniczają wystąpienie jakichkolwiek powikłań czy skutków ubocznych do najniższego poziomu ryzyka. Dodatkowo zabiegi wolumetryczne można łączyć z większością innych zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej.