Trwa ładowanie proszę czekać ...

Cosmelan – usuwanie przebarwień

12 czerwca 2020

​Przebarwienia skóry do problem wielu osób. Powstają one od nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne, podczas ciąży oraz stosowania środków antykoncepcyjnych, wahań hormonalnych, przy chorobach wątroby, zaburzeniu miesiączkowania, zapalenia przydatków, niedoczynności, czy nadczynności tarczycy, bądź w wyniku substancji znajdujących się w kosmetykach, lekach, czy mydłach. Do przebarwień naskórkowych zalicza się również piegi, ostudę, plamy soczewicowate starcze oraz przebarwienia pozapalne.

Przebieg zabiegu

Zabieg powinien być wykonywany wyłącznie pod okiem specjalisty. Zabieg Cosmelan składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap przeprowadzany jest w gabinecie. Specjalista początkowo dokonuje dokładnego demakijażu, przemywa skórę płynem odtłuszczającym a następnie nakłada maskę Cosmelan 1 na przebarwioną powierzchnię skóry. Pacjent z maską udaje się do domu i zmywa preparat po określonym okresie czasu. Po zmyciu maski skóra może być lekko zarumieniona i może towarzyszyć pacjentowi uczucie ciepła. Drugi etap polega na pielęgnacji skóry przez pacjenta, ale już w domu. Pacjent otrzymuje od lekarza krem Cosmelan 2 do samodzielnej aplikacji. Cała kuracja powinna trwać przynajmniej trzy miesiące. W zależności od typu skóry, przebarwienia znikają z różną szybkością.

W skład masek Cosmelan wchodzą substancje, które hamują tyrozynazę, główny enzym biorący udział w procesie tworzenia melaniny, a także składniki posiadające właściwości rozjaśniające o natychmiastowym działaniu, tj. kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, czy kwas askorbowy. Zabieg Cosmelan nie tylko rozjaśnia przebarwienia, ale także stymuluje odnowę kolagenu i odmładza skórę.

Zalecenia po zabiegu

Pacjentom zaleca się stosowanie kosmetyków o właściwościach nawilżających oraz natłuszczających, a po zabiegu używanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym każdego dnia rano i przed wyjściem na słońce. Nie należy w trakcie zabiegu stosować dodatkowych środków wybielających, czy złuszczających, gdyż może to zaburzyć przebieg zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu nie powinno się przeprowadzać u kobiet w trakcie ciąży i karmienia piersią, u osób które mają opryszczkę, aktywne zmiany na skórze oraz u osób stosujących inne kuracje wybielające, bądź stosujące retinoidy.

Mezoterapia - Medestetis Kraków