Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czym jest stomatologia estetyczna?

22 czerwca 2020

Coraz więcej osób korzysta z usług stomatologicznych nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również dla poprawy swojego wyglądu. Pozwala na to stomatologia estetyczna – dział stomatologii zajmujący się poprawą strony wizualnej naszego uzębienia.

Najpopularniejszym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Wykonuje się ze przy pomocy substancji chemicznych lub specjalnych urządzeń. Ten rodzaj wybielania, wykonywany przez dentystę, jest znacznie bezpieczniejszy od wybielania wykonywanego w domu. Zabieg w gabinecie trwa około 45 minut i nie jest bolesny. Niestety, nie jest wieczny – na szczęście można go bezpiecznie powtarzać mniej więcej co dwa lata. Dla osób które chciałyby wybielić zęby nie podczas jednej sesji, ale stopniowo, istnieje również możliwość wybielania za pomocą nakładek. Ta metoda lepiej sprawdzi się u osób cierpiących na nadwrażliwość zębów. Pacjent samodzielnie aplikuje odpowiednią ilość żelu w wyznaczonym czasie i zakłada na zęby specjalną, stworzoną „na miarę” nakładkę.

Szukasz odpowiedniego dentysty w Opolu? Sprawdź tutaj ► klinika stomatologiczna w Opolu

Innym dość często wykonywanym zabiegiem jest oczyszczanie zębów. Jest to zabieg dla każdego. Polega na usunięciu z zębów kamienia i osadu za pomocą specjalistycznego urządzenia. Zabieg ten może być stosowany samodzielnie, w celu poprawienia wyglądu i zdrowia uzębienia, albo jako niezbędne przygotowanie zębów do innych zabiegów, na przykład wybielania. Usuwanie z zębów zbierającego się na nich naturalnie osadu jest niezbędne dla utrzymania zębów w dobrej kondycji a także dla ich wzmocnienia.

Dla osób niezadowolonych z kształtu swoich zębów stomatologia oferuje mechaniczną zmianę kształtu zębów. Zabieg jest przeznaczony dla osób z uszkodzonymi zębami – pęknięciami czy złamaniami. Pomoże także w przypadku zbyt ciasnego ułożenia zębów. Zabieg może też doprowadzić do uzyskania gładkiej powierzchni na zębach.

Wreszcie dla osób lubiących się wyróżniać stomatologia estetyczna oferuje ozdoby na zęby. W stałych zębach można umieścić kolorowe cyrkonie służące ozdobie i nadaniu uśmiechowi wyjątkowego, unikatowego wyglądu. Biżuteria na zęby polega na umieszczeniu na zdrowym zębie kamieni szlachetnych. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.