Trwa ładowanie proszę czekać ...

Depilacja laserowa

19 kwietnia 2020

​Z depilacji laserowej korzystamy przede wszystkim ze względów estetycznych. Niekiedy wskazaniem do zastosowania takiego zabiegu jest także jakiś powód medyczny. Do takiego powodu można zaliczyć między innymi zaburzenia hormonalne, które przyczyniają się do powstawania nadmiernego owłosienia, bądź owłosienia występującego w lokalizacji nietypowej dla kobiet. Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala na trwałe usuwanie owłosienia. Światło lasera pozwala na zniszczenie mieszków włosowych. Nie ma możliwości zatem, aby włos mógł się odnawiać i ponownie odrastać.

Metoda ta nie należy niestety do najtańszych, ale przynosi jak najbardziej satysfakcjonujące i trwałe efekty. Do najczęściej depilowanych miejsc za pomocą depilacji laserowej należą pachy oraz bikini. Zabieg jest bezpieczny, pod warunkiem jednak, że wykonuje go wykwalifikowana i doświadczona osoba. W tym celu zatem warto korzystać tylko i wyłącznie ze sprawdzonych i polecanych usług. Przykładem może być tutaj gabinet kosmetyczny kraków.

Depilacja laserowa może powodować pewne skutki uboczne, o których warto oczywiście wspomnieć. Należy jednak szczególnie podkreślić, że do takich powikłań dochodzi bardzo rzadko. Tuż po zabiegu skóra staje się zaczerwieniona. Jest to efekt działania lasera na mieszki włosowe. Takie objawy są jednak jak najbardziej normalne. Niekiedy po zabiegu depilacji laserowej na skórze mogą pojawiać się przebarwienia, głównie w postaci brązowych plam. Objawy te w większości przypadków są tymczasowe i znikają po upływie kilku tygodni.
Depilacja laserowa stanowi obecnie najbardziej skuteczną metodę pozwalającą na trwałe usuwanie owłosienia. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu, warto dowiedzieć się możliwie najwięcej na jego temat, zwłaszcza pod względem ewentualnych przeciwwskazań. W większości przypadków jednak takich przeciwwskazań nie ma. Aby osiągnąć możliwie najbardziej satysfakcjonujące efekty, należy powtórzyć kilka serii takich zabiegów.