Trwa ładowanie proszę czekać ...

Depilacja laserowa

23 sierpnia 2020

Poszczególne metody depilacji mają swoje zwolenniczki i przeciwniczki, jednak obecnie coraz popularniejsza staje się depilacja laserowa. Poddające się zabiegowi kobiety doceniają przede wszystkim trwałość osiąganych efektów. Regularnie powtarzana, pozwala uzyskać niemal stuprocentową skuteczność i na stałe pozbyć się niechcianych włosków na ciele.

Na czym polega depilacja laserowa?
Decydując się na depilację laserową, kobiety chcą poznać przebieg zabiegu, dla wielu istotne jest także bezpieczeństwo i możliwość wystąpienia bólu.
Głowica lasera przykładana jest bezpośrednio do skóry, a emitowana przez laser wiązka światła zostaje pochłonięta przez melaninę. Jest to barwnik zawarty w cebulkach włosów, a energia termiczna uwalniająca się podczas zabiegu powoduje zaburzenie wzrostu włosa. W gabinetach kosmetycznych możemy spotkać się z różnego rodzaju sprzętem – najnowocześniejsze lasery diodowe sprawiają, że zabieg jest szybszy dzięki większej głowicy.
Odczucia związane z przeprowadzaniem zabiegu laserowej depilacji są bardzo indywidualne – może być to jedynie lekki dyskomfort, ale niektóre panie narzekają także na przykry ból. Istnieje jednak możliwość zastosowania maści znieczulającej, a nowoczesne sprzęty uznawane są także za zapewniające mniej negatywnych odczuć.
Depilacja laserowa to zabieg trwający od pół godziny do nawet dwóch – wszystko zależy od wybranej partii ciała oraz wykorzystywanego przez kosmetologa sprzętu.

Efekty i przeciwwskazania
Aby osiągnąć zadowalające rezultaty depilacji laserowej, jeden zabieg będzie niewystarczający. Najlepiej zdecydować się na serię, a odstępy pomiędzy kolejnymi wizytami w gabinecie kosmetycznym powinny wynosić 6-12 tygodni. Częstotliwość i ilość zabiegów to sprawa bardzo indywidualna – kluczowe znaczenie ma struktura, kolor i odporność włosków. Zaskoczeniem może być fakt, że najłatwiej przy pomocy lasera pozbyć się włosków grubych i ciemnych, a znacznie trudniej jasnych i cienkich.
Pomimo zalet depilacji laserowej nie każda kobieta może z niej skorzystać – najlepiej skonsultować tę kwestię z lekarzem. Przeciwwskazaniem będzie z pewnością ciąża, padaczka i nowotwory. Zabiegu nie powinno się przeprowadzać u osób z zaburzeniami hormonalnymi oraz u młodych dziewczyn, u których gospodarka hormonalna nie jest jeszcze stabilna. Ograniczeniem będą także wszelkie problemy skórne: bielactwo, skłonność do przebarwień, łuszczyca czy opryszczka.