Trwa ładowanie proszę czekać ...

Depilacja

6 listopada 2020

Lubisz chodzić w spódniczkach albo krótkich spodenkach, ale nie robisz tego zbyt często, bo nie chce Ci się depilować nóg? Masz podrażnienia po depilacji? Twoje włoski odrastają tak szybko, że nie nadążasz goleniem? Tak, jak mężczyźni prawie każdego dnia zmagają się z owłosieniem twarzy, kobiety depilują… właściwie całe ciało! Nikt nie wie lepiej niż one, jak uciążliwa jest ta czynność. Poniżej przedstawimy różne sposoby depilacji i krótko je opiszemy, żebyś mogła wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Najpopularniejsze są następujące sposoby usuwania zbędnego owłosienia na ciele:

- najpopularniejsze i najszybsze: golenie. Mówi się też, że najtańsze, ale to wszystko zależy jak często i jakich maszynek używasz. Lepiej jednorazowo zainwestować w lepszą maszynkę, niż męczyć się z niewygodnymi jednorazówkami, uwierz mi, w skali roku oszczędzisz trochę grosza! Pamiętaj, by do golenia nie używać mydła (bo szczypie), zastąp je albo specjalną pianką do golenia, albo… odżywką do włosów! Chodzi o to, by nadać poślizg przy równoczesnym nawilżeniu. Ciało po goleniu najlepiej posmaruj oliwką dla dzieci – ale nie za często, olejki i oliwi mogą zatykać pory przy codziennym stosowaniu.

- depilacja woskiem – w stosunku do golenia maszynką daje długotrwałe efekty (zależy, od 4-6 tygodni). Dla tych osób, które dopiero się przyzwyczajają, ten zabieg może być bolesny. Skuteczność polega na tym, że włosy wyrywane są razem z cebulkami, co opóźnia ich odrastanie. Poleca się ten zabieg w szczególności na nogi – okolice bikini lub pachy dla osób o wrażliwej skórze mogą być bardzo bolesne i powodować podrażnienia.

- kremy do depilacji – rozpuszczające włosy. Nieprzyjemnie pachną, istnieje spore ryzyko podrażnień, ich skuteczność nie jest znowu taka długotrwała w stosunku do ceny. Jednak są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią golenia, a boją się depilacji woskowej.

- depilatory elektryczne – zwykle ich użycie jest dosyć bolesne, ale dobrze sobie radzą z włoskami. Trzeba jednak uważać, bo również mogą powodować nieprzyjemne zapalenie mieszka włosowego. To wersja ekonomiczna, inwestując w depilator ma się „spokój” na kilka lat z wydatkami na golenie.

- rozjaśnianie – zamiast depilacji, rozjaśnianie! Niestety, środki rozjaśniające bardzo często podrażniają skórę.

- depilacja laserowa – najskuteczniejsza, ale również najdroższa metoda. Zdecydowanym plusem jest to, że na kilka lat usuwa całkowicie owłosienie, więc nie trzeba się o to martwić.