Trwa ładowanie proszę czekać ...

Do jakiego lekarza medycyny estetycznej należy się wybrać?

10 maja 2020

​Zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu jakiegokolwiek zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, na samym początku należy sprawdzić, kim jest wybrany przez nas lekarz. To w jego ręce oddajemy w końcu nie tylko naszą urodę, lecz przede wszystkim zdrowie. Medycyna estetyczna cieszy się na chwilę obecną ogromną popularnością. Duże zainteresowanie ze strony klientów sprawia, że nieustannie powstają nowe gabinety medycyny estetycznej, oferujące swoje usługi. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: botox Kraków, by przekonać się, jak bogata oferta jest nam proponowana. O ile, znaczna część tej oferty jest profesjonalna i warta uwagi, o tyle warto pamiętać, że nie wszystkie usługi są na najlepszym poziomie. Wzrasta bowiem liczba osób, które szkolą się w tym kierunku, odbywając jedynie pewnego rodzaju kursy i szkolenia. Nie są one w stanie zapewnić należytej wiedzy oraz odpowiedniego doświadczenia, w związku z czym korzystanie z tego rodzaju usług może okazać się błędem. Jak zatem wybierać usługi profesjonalne? Do jakiego specjalisty należy się udać?

Dyplomy wiszące na ścianach wielu gabinetów i salonów urody nie są wystarczającym potwierdzeniem na jakość oferowanych usług. Niektóre z nich to tak naprawdę zwykłe zaświadczenia uzyskane w ramach bezprawnych szkoleń, nie mających nic wspólnego z medycyną. O wymaganiach związanych z wykonywaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej można przeczytać w Ustawie o zawodzie lekarza, Ustawie o działalności leczniczej, a także w Prawie farmaceutycznym. Jeżeli zależy nam na dokładnym zweryfikowaniu osoby, której chcemy powierzyć wykonanie zabiegu, należy poszukać jej na liście osób certyfikowanych znajdującej się w poważanej organizacji lekarskiej.

Sprawdź cennik Dr Baron w Opolu ---> https://drbaron.pl/cennik/

W Polsce do organizacji takich można między innymi zaliczyć: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznej, czy Polskie Towarzystwo Dermatologiczne – Sekcja Dermatologii Estetycznej. Zawsze warto kierować się opiniami o danym specjaliście, także tymi znajdującymi się w Internecie. Lepiej także korzystać z usług sprawdzonych, polecanych przez przyjaciół, czy znajomych.