O zabiegu
Ferulac to peeling chemiczny, mający właściwości odmładzające. Wykorzystuje on nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Jest to bardzo łagodny zabieg, nie powoduje efektów ubocznych i dyskomfortu u pacjentów.
Skierowany jest szczególnie dla każdego, kto posiada niedoskonałości, pierwsze zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory, tłustą cerę lub mieszaną, z problemami, przebarwienia, trądzik, blizny potrądzikowe oraz kogo skóra jest szara, odwodniona, a także utraciła swoją jędrność.
Działanie zabiegu
Ferulac ma działanie przeciwzmarszczkowe, antyoksydacyjne, stymulujące naturalną regenerację skóry, a także przywraca naturalny koloryt skóry, poprawia jej funkcje obronne, zapobiega utracie wody przez skórę, stymuluje produkcję nowych komórek.
Przebieg zabiegu
Bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu zasłania się głowę czepkiem, bądź opaską oraz zakrywa się szyję i dekolt. Następnie dokładnie oczyszcza się skórę z makijażu i odtłuszcza powierzchnię skóry. Okolice oczu i ust, które są delikatniejsze niż reszta twarzy, smaruje się je wazeliną. By zminimalizować odczucie pieczenia oraz palenia skóry włącza się wentylator, który chłodzi obszar ciała, który poddawany jest zabiegowi. Kiedy pacjent jest gotowy lekarz nakłada peeling. Po zabiegu mogą wystąpić powszechne po tego typu zabiegach objawy: pieczenie, zaczerwienienie, łuszczenie się skóry, niewielki obrzęk. Efektywna kuracja powinna składać się z 6-8 zabiegów, jednak dokładna ilość zabiegów i czas trwania całej kuracji ustalany jest indywidualnie dla każdego, podczas dokładnego wywiadu.
Po zabiegu
Pacjent po zabiegu nie powinien się opalać przez okres około miesiąca, stosować kremów z AHA, zdrapywać schodzącego naskórka, natomiast należy stosować kremy z filtrami SPF oraz intensywnie nawilżające preparaty do skóry. Makijaż najlepiej nakładać po 24 h od zabiegu.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania do tego zabiegu są identyczne jak przy innych zabiegach kwasami, czyli: przeprowadzanie zabiegu środkiem słonecznego, gorącego lata, alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), ciąża, laktacja, liczne znamiona melanocytowe oraz teleangiektazje, krioterapia (do 6 miesięcy), choroby autoimmunologiczne, skóra podrażniona, bądź uszkodzona, ciężkie postacie trądziku, doustna terapia pochodnymi wit. A.