Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fotel kosmetyczny - jak wybrać najlepszy?

18 lipca 2020

Gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w sprzęt, który zapewni komfort klientom, a pracownikom umożliwi profesjonalne wykonywanie usług. Niezbędnym elementem każdego salonu jest fotel kosmetyczny. Producenci tego rodzaju mebli oferują klientom coraz szerszy ich wybór, natomiast właściciele salonów piękności mają coraz większy problem z wyborem odpowiedniego modelu. Czym się kierować podejmując tę decyzję?

Komfort klienta i wygoda kosmetyczki
Oczywiście, wybór konkretnego fotela to indywidualna decyzja każdego właściciela salonu. Kwestie takie, jak np. estetyka czy dodatkowe wyposażenie fotela powinny być rozważone pod kątem konkretnych potrzeb i oczekiwań. Jednak istnieją pewne normy, które muszą być spełnione przez każdy model oferowany na rynku. Po pierwsze powinien być wygodny dla klienta, co oznacza przede wszystkim odpowiednie wyprofilowanie i anatomiczne dopasowanie. Po drugie zaś musi być wygodny dla osoby wykonującej zabiegi kosmetyczne. Z tego względu ważna jest płynna regulacja wysokości oraz konta nachylenia oparcia.

Czy fotel manualny to dobry wybór?
Właściciele gabinetów kosmetycznych najczęściej decydują się na manualny fotel kosmetyczny. To bardzo proste rozwiązanie, które sprawdza się w większości przypadków. Standardowe cechy takiego fotela to ręczna regulacja np. wysokości siedziska, zdejmowane podłokietniki, zdejmowany zagłówek oraz obicie ze skóry ekologicznej. Niektóre modele posiadają także specjalne podnóżki do pielęgnacji stóp. W zależności od tego, na jakiej marce nam zależy i jakie parametry powinien według nas posiadać fotel, wydamy na niego od 500 do 1000 zł.

A może fotel hydrauliczny lub elektryczny?
Jeżeli na fotel kosmetyczny mamy zarezerwowany większy budżet, możemy zastanowić się nad zakupem fotela hydraulicznego. Bez względu na obciążenie można go z łatwością wyregulować. Natomiast siedzisko można obracać w dowolny sposób. Koszt takiego fotela to około 2000 zł. Jednak komfort jego użytkowania jest zdecydowanie większy. Jeszcze droższa opcja to fotele elektryczne. Można je bardzo wygodnie sterować za pomocą specjalnego panelu lub pilota. Bardzo często wyposażone są w dodatkowe możliwości np. opcję masażu.