Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fotoodmładzanie

16 października 2020

Po 25. roku życia produkcja kolagenu przez naszą skórę gwałtownie spada, a co za tym idzie – lawinowo uruchamia się proces starzenia się skóry… rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, piegi, przebarwienia, zmiany naczyniowe skóry oraz inne zmiany związane ze starzeniem się skóry można wyleczyć lub w znacznym stopniu załagodzić poddając się zabiegowi fotoodmładzania.

Fotoodmładzanie nie jest inwazyjnym zabiegiem, ma wysoki poziom bezpieczeństwa. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Na czym w ogóle polega? Za sprawą intensywnie emitowanego i pulsującego światła (Intense Pulse Light) na skórę, wygładzają się zmarszczki, a skóra staje się naprężona i elastyczniejsza. IPL z powodzeniem stymuluje również komórki do produkcji kolagenu. Niezależnie od typu cery, jaką posiadasz, możesz skorzystać z zabiegu IPL, ponieważ ma on uniwersalne działanie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przede wszystkim konieczna jest wcześniejsza konsultacja dermatologiczna. Lekarz dermatolog bądź kosmetyczka dokładnie zbadają stan skóry, porozmawiacie również o oczekiwaniach, efektach i ewentualnych skutkach ubocznych takiego zabiegu. Na 3 tygodnie przed nie będziesz mogła używać żadnego kremu, który w składzie zawiera retinol (oraz prawdopodobnie żadnych kwasów). Picie dziurawca i nagietka również nie jest wskazane. Standardowo na dzień przed zabiegiem nie powinnaś pić alkoholu ani depilować miejsc, do których ma dotrzeć IPL.

Na czym dokładnie polega zabieg?

Zabieg fotoodmładzania jest wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia, które emituje światło o odpowiedniej długości fal. Przed zabiegiem skóra zostanie oczyszczona, a następnie pokryta łagodzącym i chłodzącym żelem. Twoje oczy oraz oczy osoby wykonującej zabieg muszą być zabezpieczone specjalnymi okularami – zwróć na to uwagę. Czy zabieg jest bolesny? Pacjentki porównują działanie światła do niewielkich ukłuć-użądleń, czasami może lekko parzyć. IPL na całą twarz trwa ok. 45 minut, a żeby uzyskać trwałe i satysfakcjonujące efekty, serię należy powtórzyć od 4-6 razy w odstępach 3-4 tygodni.