Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak idealnie wymodelować usta?

15 listopada 2020

Chcesz dyskretnie wymodelować swoje usta?

Twoim sprzymierzeńcem będzie wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego. Zabieg z jego użyciem jest jednym z bardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Martwisz się, że po takim zabiegu Twoje usta mogą przypominać „parówki”? Nic bardziej mylnego! Kwas hialuronowy jest używany przede wszystkim jako nawilżacz i substancja poprawiająca wygląd i kondycję ust, a nie powiększając przy tym w nienaturalny sposób ich objętości.

Dlaczego kobiety (oraz coraz częściej mężczyźni) decydują się na taki zabieg? Oczywiście, przede wszystkim chodzi o względy estetyczne. Piękne i zdrowo wyglądające usta to bardzo ważny element twarzy. Kiedy mówimy, wzrok naszego rozmówcy skierowany jest właśnie przede wszystkim na nasze usta – oprócz oczu to właśnie w okolicach ust znajduje się ważny i aktywny obszar mimiczny. Usta również są w ciągłym ruchu, dzięki nim wyrażamy wszelkie emocje, od smutku do radości. Dlatego od wieków ludzie zwracają uwagę na ten element twarzy i starają się go w jak najlepszy sposób podkreślić. Kwas hialuronowy jest więc doskonałym sposobem na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego?

Po pierwsze, zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego nie wymaga szczególnych przygotować. Podczas tego zabiegu usta są ostrzykiwane (przeważnie igłą lub kaniulą) kwasem, co może powodować obrzęki lub siniaki w miejscach wkłuć, więc warto w tym celu poświęcić dzień-dwa dni wolnego, żeby usta się spokojnie zregenerowały. Przed zabiegiem konieczna również będzie konsultacja z lekarzem, w której porozmawiacie o motywacjach, oczekiwaniach, efektach i ryzyku związanym z zabiegiem. Lekarz powinien wiedzieć, jakiego wyglądu ust się spodziewacie – obecnie panuje moda na naturalny wygląd, dlatego używa się minimalnych dawek kwasu hialuronowego, ok. 0,5 ml.

Efekty?

Zdrowe, odżywione i nawilżone usta, od których nie można odwrócić wzroku! Na efekty trzeba jednak poczekać kilka dni, ponieważ kwas hialuronowy musi się sam „ułożyć” w naszych ustach i do nich dostosować. Trzeba pamiętać, że podczas rekonwalescencji nie poleca się wizyt w solarium lub saunie, nie powinno się też pić gorących napojów po samym zabiegu, a w trakcie dnia nie zapominać o nawilżaniu ust. W nocy natomiast stosujemy natłuszczającą wazelinę.