Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak pokonać strach przed dentystą?

25 maja 2020

Nie łatwo dzisiaj radzić sobie z lękiem przed stomatologiem. Bardzo często tego typu obawy mają silne powiązanie z naszym dzieciństwem. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło nam się trafić na złego stomatologa to nic dziwnego, że nasze późniejsze obawy są aż tak duże. Najczęściej to nie sam dentysta wzbudza ten nieogarnięty strach, a raczej perspektywa bólu i groźnych powikłań, jakie mogą wystąpić po wizycie u takiej osoby. Oczywiście nasze wyobrażenia można włożyć dzisiaj między bajki, ponieważ czasy się bardzo zmieniły i współcześni stomatologowie posiadają o wiele więcej narzędzi niż dawniej. To sprawia, że wizyta u dentysty wygląda nieco inaczej niż jeszcze dziesięć lat temu i musimy o tym pamiętać.

Co z bólem

Bardzo dużo osób obawia się bólu, jaki może wywołać dany zabieg związany z zębami. Dużo ludzi zapomina, że dzisiaj stomatolodzy posiadają o wiele bardziej nowoczesne gabinety, dzięki czemu wykonywanie znieczulenia miejscowego odbywa się na wiele różnych sposobów i nie muszą to być tylko i wyłącznie takie inwazyjne sposoby jak igła. Doświadczony stomatolog potrafi znieczulić zęba szybko i bez bólu a wtedy reszta zabiegu wygląda podobnie.

Jesteś z Opola i Twoje dziecko boi się dentysty? Sprawdź ► https://drbaron.pl/stomatologia-dziecieca/

Kolejka

Bardzo często przypominając sobie wizytę u dentysty mamy przed oczami długą kolejkę oraz niepokojące dźwięki, oraz krzyki słyszane z gabinetu. Mało kto wspomina, że dzisiaj problem tak naprawdę nie istnieje, a jeśli nadal jest to dla nas argumentem to tylko znak, że bardzo dawno nie byliśmy u stomatologa. Tak naprawdę dzisiaj wizyty umawia się na konkretną godzinę, a dane pomieszczenie przed samym zabiegiem jest wietrzone, przez co nie czuć już takiego specyficznego zapachu zaraz po wejściu do gabinetu. Sami więc widzimy, jak wiele rzeczy się zmieniło.

Korzystamy z zaufanych specjalistów

Jeśli mamy obawy to przecież możemy skorzystać z poleconego stomatologa. Najlepiej, aby ktoś zaufany polecił nam dobrego specjalistę wtedy strach oraz wiele innych spraw związanych z obawami minie, zwłaszcza jeśli usłyszymy dobrą opinię o danym specjaliście. W dzisiejszych czasach wizyta u stomatologa nie musi wiązać się z przymusem, jednak jako ludzie, musimy podejść do sprawy nieco inaczej. Tylko w taki sposób będziemy w stanie przełamać wszystkie nasze obawy. Pamiętajmy, że regularne wizyty u stomatologa są w stanie dać nam pełną ochronę zębów, co jest dla nas bardzo istotne.