Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak postępować po depilacji laserowej?

25 kwietnia 2020

​Zabieg depilacji laserowej jest coraz to popularniejszym zabiegiem, któremu poddają się chętnie zarówno kobiety jak i mężczyźni. Z racji tego, iż nie jest to zabieg szczególnie drogi dużo osób może sobie na niego pozwolić. Na zabieg depilacji laserowej decydujemy się przede wszystkim ze względów estetycznych, bowiem przykładowo "wąsik" w przypadku pań czy też owłosione plecy w przypadku panów nie wyglądają estetycznie. "Właściciele" owłosienia w miejscach, gdzie jest ono najmniej pożądane, często krępują się, co może znacznie wpłynąć na obniżenie komfortu życia a nawet samooceny.

Bardzo ważną sprawą jest postępowanie nie tylko przed zabiegiem, ale także po zabiegu. Pomimo tego, że depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem, należy się odpowiednio zachowywać jak przed tak po jej wykonaniu. Zupełnie naturalną sprawą po zabiegu jest mocne zaczerwienienie w miejscu, gdzie przeprowadzono depilację, może pojawić się także obrzęk. Skóra w miejscu depilacji jest podrażniona i taki stan (w zależności od indywidualnych uwarunkowań, od rodzaju skóry) może utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni. Aby nie narażać siebie i swojej skóry na dodatkowe nieprzyjemności, trzeba zastosować się do kilku prostych zasad.

Przede wszystkim przez dwa tygodnie od zabiegu nie można opalać się, bo opalanie może mocno podrażnić skórę. Jeśli już musimy wyjść na słońce, używamy kremów z dużym filtrem. Zaraz po depilacji nie myjemy depilowanego miejsca żadnymi mocnymi kosmetykami na bazie alkoholu, lepiej też nie stosować mydła. Jeśli depilowane były pachy, nie stosujemy dezodorantów i antyperspirantów. Zamiast tego można zastosować zasypkę lub krem dla dzieci. Oczywiście nie wykonujemy żadnych maseczek, peelingów etc. Pamiętajmy też o tym, że po umyciu nie wycieramy ręcznikiem intensywnie miejsca,w którym przeprowadzona została depilacja, a jedynie miejsce to delikatnie osuszamy.

Zwyczajowo zabieg depilacji należy powtórzyć kilka razy, aby uzyskać w pełni zadowalający efekt. Zabieg powtarza się w odstępach 4, a nawet 8-tygodniowych. Tu także najważniejszą rolę odgrywa rodzaj oraz kondycja naszej skóry. Przed zabiegiem należy dobrze zastanowić się, do jakiego salonu kosmetycznego pójdziemy na depilację. Musimy sprawdzić, czy salon ów ma dobrą opinię. Najszybciej informacje zdobędziemy korzystając oczywiście z Internetu. Wpisujemy przykładowo hasło depilacja laserowa Kraków, wyszukujemy dany salon i niezależne opinie o nim. Ważne jest to, aby oddać się w ręce osób zaufanych.