Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak powinnyśmy dbać o cerę wrażliwą, naczynkową oraz trądzikową?

22 lutego 2021

Już od dłuższego czasu, część kobiet ma dość spore problemy ze swoją skórą. Czym są one spowodowane? Pamiętasz, żeby twoja babcia czy prababcia, chociaż raz wspomniała, że ktoś miał trądzik w jej czasach czy jakieś naczynka? Pewnie, że nie. Jak komuś wyskoczyła krostka, to było to raczej dziwne niż normalne.

Dlaczego tak się działo? Przede wszystkim, dlatego, że w tamtych czasach, nie mieliśmy tak bardzo zanieczyszczonego powietrza, wody oraz przetworzonego jedzenia. Nasze babcie same hodowały warzywa i owoce, siły zborze i sadziły ziemniaki. Miały krowy, konie i kur, a niekiedy kozy. Zwierzaki te dawały nie tylko pomoc w pracy, ale także pyszne sery i mleko, które było zdrowe i pełne witamin, a nie UHT tak jak teraz widzimy w sklepach. Dlatego też, nie dotykały ich takie problemy jak dzisiaj.

Jednak Twój problem być może da się rozwiązać zwykłymi metodami. Niekiedy okazuje się, że nasza twarz może znacznie lepiej wyglądać, jeśli tylko zastosujemy inne metody, które niekiedy są znacznie łatwiejsze, a co najlepsze tańsze niż wyjazdy do spa, gdzie miałabyś się zrelaksować i w ten sposób poprawić stan skóry.

Cera wrażliwa
Jeśli cera jest wrażliwa, to reaguje nie tylko na wszelkie zmiany pogody, ale także na kosmetyki. To jednak nie wszystko, ponieważ niekiedy nawet masło powoduje podrażnienia. Wszelka ekspozycja na słońce jest także niewskazana oraz unikanie mrozów. Ale czy to oznacza, że muszę siedzieć cały czas w domu i nie wychodzić na dwór, aby mi cos nie podrażniło cery? Oczywiście, że nie. Kluczem do pięknej cery, jest dobór odpowiednich kosmetyków, które pomogą Ci walczyć z problemem i chronić cerę. W przypadku takiej cery najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie tych kosmetyków, które zawierają w składzie olej z wiesiołka, ogórecznika, ceramidy, kwas hialuronowy i linolowy, alatoninę oraz filtr przeciwsłoneczny. Uważaj jednak na substancje zapachowe w kremach, ponieważ mogą one podrażniać.

Bardzo ważne jest także to, aby nie n nakładać ciężkiego makijażu. Sprawdzą się kosmetyki o lekkiej konsystencji i łatwe do rozsmarowania. Doskonale nadadzą się, więc cienie w płynie oraz kremy BB czy CC.

Cera trądzikowa i naczynkowa
W przypadku cery, która skłonna jest do wyprysków pomocne będą peelingi gabinetowe, czyli mikrodermabrazja, kwasy i lasery. Zwróć uwagę na używane kosmetyki by miały właściwe pH i zatrzymywały rozwój bakterii. Unikaj wysuszania skóry, ponieważ możesz pogłębić swój problem. Używaj lekkiego makijażu, który pozwala skórze oddychać, a krostki maskuj zielonym korektorem.

Aby pozbyć się problemu z naczynkami, które nieestetycznie wyglądają ora pękają, musimy przede wszystkim zadbać o dietę. Unikaj alkoholu, gorących posiłków oraz ostrych potraw. Używaj kosmetyków z witaminą C, preparatów nawilżających oraz witaminy B. pamiętaj o odpowiednich odcieniach w makijażu, aby skóra wyglądała jak najbardziej naturalnie.