Trwa ładowanie proszę czekać ...

Śnieżnobiały uśmiech? – zrób to z głową!

8 czerwca 2020

W telewizji i gazetach gwiazdy zachwycają nas śnieżnobiałym uśmiechem. Wiele z nas chciałoby również wyglądać olśniewająco i marzy o białych zębach. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg wybielania, warto rozważyć wszystkie za i przeciw i odpowiednio się do niego przygotować.

Na początku należy jednak zaznaczyć, że śnieżnobiały kolor zębów jest… nienaturalny! Taki kolor zębów po prostu nie występuje w przyrodzie. Każdy z nas ma inny kolor uzębienia ale nikt nie ma naturalnie jasno-białego uśmiechu. Taki kolor zębów dobrze wygląda na ekranie czy w kolorowych gazetach, ale „na żywo” często zamiast nas upiększać, stwarza wrażenie sztuczności i odwraca uwagę od innych atutów naszej urody. Zastanów się więc, czy takie wybielenie naprawdę jest Twoim celem.

Chcesz zadbać o swój śnieżnobiały uśmiech w Opolu? Sprawdź! ► gabinet stomatologiczny Opole

Jeśli jednak nie chcesz dążyć do bardzo białego koloru zębów i wystarczy Ci rozjaśnienie o kilka tonów, możesz z powodzeniem spróbować zastosować pasty wybielające. Działają one po prostu poprzez ścieranie kamienia i osadu nazębnego, odsłaniając żeby które zwykle są naturalnie jaśniejsze niż pokrywające je warstwy osadu. Dla osób dążących do wyraźniejszego rozjaśnieni stworzono specjalne żele i paski, które zwykle stosuje się w kilkudniowych programach. Na te specyfiki trzeba jednak szczególnie uważać. U wielu osób mogą one wywoływać podrażnienie zębów prowadzące to nadwrażliwości na ciepło i zimno, mogącej poważnie uprzykrzyć nam życie. Poważnie się więc zastanów, czy chcesz dla poprawy koloru zębów zaryzykować ich zdrowie.

Dla tych, którym pasty nie wystarczają, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Co prawda to rozwiązania jest znacząco droższe od wybielania zębów w domu, jednak z pewnością będzie bezpieczniejsze. Ogromne znaczenie ma wybór stomatologa. Wybielanie wykonywane w profesjonalnym gabinecie jest bezpieczne o ile wykonuje je wykwalifikowana osoba. Dentysta powinien  uprzedzić nas o przebiegu procedury i określić z nami jaki odcień mają mieć nasze zęby. Jeśli obiecuje śnieżnobiały kolor – zastanówmy się dwa razy nad wykonaniem wybielania w jego gabinecie. Nawet profesjonalnie przeprowadzane wybielanie powinno ostać przerwane w odpowiednim momencie, aby uniknąć poważnego nadwyrężenia zębów.