Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie efekty przynosi lifting twarzy?

27 listopada 2020

Im jesteśmy starsi, tym nasza skóra staje się bardziej wiotka i obwisła, a my z niesmakiem przeglądamy się w lustrze. Chyba każdy już słyszał kiedyś o liftingu, jednak na czym on dokładnie polega? Jakie jest jego działanie i jakie daje efekty?

Czas nie działa na korzyść naszej skóry, w szczególności na twarzy i z biegiem lat i leżące pod skórą tkanki miękkie oraz nieduże mięśnie mimiczne tracą elastyczność i napięcie. Najczęściej lifting stosuje się w przypadku osób od 50 roku życia i jest to lifting okolic szyi oraz policzków do którego używa się tzw. Metody SMAS – czyli systemy podskórno-mięśniowo-rozcięgnowy. Lifting wykonany z techniką SMAS uwzględnia naturalny proces, jakim jest starzenie się skóry oraz wypływające z tego konsekwencje i przywraca tkanki miękkie i mięśnie do pozycji zbliżonej do pierwotnego ich położenia. To wszystko następuje poprzez rotację tkanek, której intensywność i kierunek, które należy szczegółowo określić tuż przed operacją.

Przy każdym zabiegu bardzo ważne jest uwzględnienie indywidualnych cech budowy ciała każdego z pacjentów. Właściwie dobrana kombinacja kilku mniejszych zabiegów może być idealną metodą leczenia dla wielu pacjentów. Bardzo popularny jest tzw. Mini-lifting, wykorzystywany przez osoby w przedziale wiekowym od 35 do 50 lat, który jest połączony z plastyką górnych powiek oraz wszczepieniem własnego tłuszczu pacjenta, przez co osiąga się o wiele lepszy i zrównoważony wynik końcowy. Po takich małych zabiegach można szybciej wrócić do swoich obowiązków dnia codziennego. Tego rodzaju zabiegi są w stanie odmłodzić pacjenta nawet o 10 lat! Dzięki mini-liftingom nasza skóra jest odświeżona oraz naturalnie wypoczęta.

Gdy jednak decydujemy się na pełny lifting trzeba liczyć się z dłuższym gojeniem się twarzy. Okres pobytu w klinice w trakcie zabiegu może trwać do 2 dni. Ściąganie szwów jest zwykle w ósmym lub dziewiątym dniu po operacji. Czas, kiedy nie możemy za bardzo wychodzić z domu i udzielać się towarzysko wynosi więc ok. 10 do 14 dni.

Jednak długi okres gojenia nie powinien nas zniechęcać do zrobienia sobie liftingu, ponieważ rzeczywiście dobrze wykonany lifting utrzymuje się do końca życia! Wynika to z tego, że po zabiegu pacjent starzeje się tak, jak gdyby był młodszy. Innymi słowy, gdy podejdziesz do zabiegu w wieku 60 lat, a lifting odmłodzi Cię o te 10 lat, to potem będzie się starzał już niczym pięćdziesięciolatek!