Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie kosmetyki wybrać do twarzy?

22 sierpnia 2016

Dbanie o cerę jest ważnym rytuałem codzienności, dzięki którym twarz pozostaje na długi czas młodsza. Źle dobrany krem, czy zawarte w nim szkodliwe produkty mogą zaszkodzić naszej skórze. Złagodzenie potem objawów złego stosowania kosmetyków nie jest łatwa i niestety długotrwała.

Dopasowanie kosmetyku do skóry

Ważnym elementem jest dopasowanie kremu do danej cery. Jeżeli masz cerę tłustą, wybieraj produkty, które mają lekką konsystencje. Do cery suchej, zaś kosmetyki gęste. Natomiast do cery mieszanej indywidualnie do każdej strefy inny produkt pielęgnacyjny.

Oczyszczenie twarzy też jest ważne. Jeżeli mamy cerę częściowo suchą i tłustą, to miejsca wysuszone warto omijać z dużą ilością alkoholu. Niestosowanie się do tej rady może spowodować zaburzenie gospodarką hormonalną, podrażnień i łojotoku, który zwiększa ilość niedoskonałości. Osoby posiadające suchą skórę powinny wykonywać złuszczenie naskórka. Jeżeli nałożylibyśmy produkt na skórę nieoczyszczoną to on nie trafi do właściwych warstw skóry.

Produkty z filtrem

Kremy z filtrem powinny być stosowane nie tylko podczas lata, ale w każdej porze roku. Promienie słoneczne są szkodliwe zarówno w zimie, jak i w pochmurne dni. Tworzenie bariery ochronnej na twarzy jest ważne, ponieważ chronimy ją w ten sposób od wszystkich niedoskonałości.

Używaniu peelingu

Peeling powinien być stosowany na oczyszczoną twarz z dobrze dobranym preparatem. Nie wykonuj, go wtedy gdy masz mnóstwo wyprysków na twarzy, ponieważ przenosisz w ten sposób bakterie na otwarte pory. Warto go wykonywać 2 razy w tygodniu nie częściej, zwłaszcza przy cerze trądzikowej.

Usuwanie makijażu na noc

Warto poświęcić trochę czasu na usuwanie makijażu na noc. Pozostawienie go na noc, grozi pogłębieniem problemów skórnych. Dodatkowo oczy będą podrażnione i zaczerwienione.

Produkty zapachowe

Produkty ładnie pachnące, są bardzo kuszące. Musimy, jednak pamiętać, że w nich znajduje się wiele sztucznych barwników, które mogą zaszkodzić skórze i podrażnić ją. Najlepiej unikać produktów bardzo zapachowych, w ten sposób nie narażamy skóry na podrażnienia i alergie skórne.