Trwa ładowanie proszę czekać ...

Juvederm

15 lipca 2020

​O zabiegu

Juvederm to seria preparatów zawierających usieciowany kwas hialuronowy, który za zadanie nawilżać skórę oraz utrzymywać jej prawidłową objętość. Zabieg polega na delikatnym wprowadzeniu przez lekarza preparatu pod skórę w celu wygładzenia zmarszczek i fałd oraz poprawienia wyglądu ust. Preparat Juvederm ma formę gładkiego żelu, dzięki czemu delikatnie wypełnia zmarszczki, nadając skórze naturalny wygląd. Juvederm Ultra posiada dodatkowo środek znieczulający, który zmniejsza odczucie bólu w trakcie zabiegu i bezpośrednio po nim.

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek z okolic oczu, ust, wymodelować owal twarzy, okolice żuchwy oraz podbródka, poprawić kontur ust. Zabieg również wypełnia i wygładza blizny potrądzikowe na twarzy, przywraca skórze utraconą elastyczność.

Przebieg zabiegu

Lekarz podczas zabiegu wprowadza do miejsc objętych zmarszczkami za pomocą igły, bądź specjalnej kaniuli odpowiedni preparat. Sam zabieg ten trwa około 15- 30 minut, jednak około 40 minut przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe kremem. Po zabiegu w miejscu, gdzie wstrzyknięto preparat może wystąpić obrzęk, bądź pojawić się siniak. Jest to jednak objaw krótkotrwały. Efekt zabiegu utrzymuje się do około roku czasu, jednak czas utrzymania efektów zależy od wielu czynników tj. wiek, miejsce podania preparatu, stan oraz kondycja skóry, a także styl życia.

Należy pamiętać, że przed dniem zabiegu należy unikać spożywania alkoholu oraz aspiryny, witaminy E oraz takich leków jak ibuprom, czy ketonal. Nie zaleca się również przeprowadzania zabiegu podczas menstruacji.

Po zabiegu

Po zabiegu Juvéderm® ULTRA nie wskazane jest przebywanie w niskich oraz wysokich temperaturach oraz intensywny wysiłek fizyczny.


Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest: uczulenie na kwas hialuronowy, stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do blizn przerostowych, ciąża oraz laktacji, terapia antybiotykami.