Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kosmetyki hipoalergiczne

16 stycznia 2023

Alergie stanowią w dzisiejszym świecie pewnego rodzaju plagę. Miliony osób na całym świecie boryka się z kichaniem, opuchliznami, niekontrolowanym drapaniem się, czy też zaczerwieniami z byle powodu. Kosmetyki hipoalergiczne to produkty przeznaczone przede wszystkim dla osób o cerze wrażliwej. Specjalnie dobrana receptura nie zawiera potencjalnych alergenów, dlatego też ryzyko podrażnień i innych przykrych reakcji alergicznych jest bardzo niewielkie. Obecnie kosmetyki przeznaczone dla osób ze skłonnościami do alergii są dostępne wszędzie – nie tylko aptece, lecz również w drogeriach lub sklepach spożywczych.

Więcej o kosmetykach dowiesz się na http://jejpiekno.pl/!

Czym są?

 Kosmetyki hipoalergiczne stanowią produkt finalny współpracy wielu specjalistów takich jak: kosmetolodzy, chemicy i dermatolodzy. W tych kosmetykach z pewnością nie znajdziesz w składzie takich substancji jak: alkohol, substancje zapachowe, substancje konserwujące, sztuczne barwniki. Alergicy często skarżą się na reakcje uczuleniowe powstałe na skutek kontaktu skóry z kosmetykiem. 

Właściwości 

 Kosmetyki hipoalergiczne mocno ograniczają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej i podrażnienia skóry. Kremy dla alergików mają lekko kwaśny odczyn, który jest zbliżony do pH skóry zdrowej – sprawia to, że zostaje wzmocniona naturalna bariera ochronna. Produkty takie nie niszczą płaszcza wodno-lipidowego skóry i zmniejszają podatność na jej uszkodzenia. Stosowanie takich kosmetyków zapewnia nawilżenie naszej skóry w sposób bardziej skuteczny, ponieważ produkty hipoalergiczne zawierają wiele cennych składników takich jak ceramidy, fosfolipidy czy skwalen – odpowiedzialne za odbudowę bariery lipidowej skóry.

Kremy dla alergików

 Kremy dla alergików są produkowane z zachowaniem najwyższych standardów i norm jakościowych. Firmy produkujące takie kosmetyki zwracają szczególną uwagę na ich skład. Nie powinny zawierać składników które mogłyby wywołać reakcje alergiczne, a także parabenów. Kremu powinny być delikatne, lekkie. Kosmetyki przed wypuszczeniem na rynek są odpowiednio testowane by były jak najbardziej bezpieczne. Niestety nie ma produktów w 100% nieuczulających. Warto zatem przed użyciem danego kosmetyku zrobić próbę - posmarować mało widoczny fragment skory i poczekać, czy nie wystąpi reakcja alergiczna.