Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

19 października 2020

Kwas hialuronowy to niewątpliwy faworyt wśród aktualnie dostępnych produktów pielęgnacyjnych. Co sprawia, że cieszy się tak ogromną popularnością? Czy rzeczywiście warto po niego sięgać, czy to kolejny sezonowy produkt?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest kwas hialuronowy. HA (hialuronic acid) to całkowicie naturalny składnik, który występuje w każdym żywym organizmie (w ludzkim w szczególności w oczach, skórze i stawach) i pełni funkcję łączenia cząsteczek wody. Jaki to ma wpływ na organizm? Podczas uwalniania wody, kwas hialuronowy doskonale nawilża skórę od wewnątrz, co sprawia, że nasze komórki wydajniej pracują, dzięki czemu możemy pochwalić się sprężystą, nawilżoną i, przede wszystkim, nawilżoną skórą!

Niestety, po 25. roku życia produkcja kwasu hialuronowego przez nasz organizm znacznie spada (podobnie rzecz ma się z kolagenem i elastyną). Jeśli więc chcemy się cieszyć zdrową skórą cały czas, warto zaopatrzyć się w produkty z tym specyfikiem i dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednie dawki tego kwasu.

W jakich partiach ciała najwcześniej odczuwamy niedobór HA?

Generalnie – w każdym miejscu, gdzie skóra jest przesuszona i/lub zwiotczała! Najczęściej do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się kobiety, które mają problem z odwodnioną skórą na twarzy, szyi i dekolcie. Dodatkowego ujędrniania praktycznie zawsze potrzebują uda (w szczególności wewnętrzna strona), pachy (np. po podrażnieniach po goleniu), kolana i łokcie (irytujące „żółte skórki”) lub pięty. Zabiegi z kwasem hialuronowym wskazane są też dla kobiet po porodzie lub dla osób, które w krótkim czasie straciły wagę – po to, by uporać się z rozciągniętą skórą i rozstępami. Ostatnio zastosowanie kwasu hialuronowego jest proponowane wszystkim osobom, które mają problem z wysuszoną i zniszczoną skórą po nadmiernym opalaniu – w takim przypadku zabiegi z HA to doskonała rewitalizacja!

Jakie zabiegi wykonywane są z użyciem kwasu hialuronowego?

Przede wszystkim mezoterapia, czyli zabieg silnie odbudowujący zniszczoną skórę. Z racji tego, że jest to zabieg niechirurgiczny, cieszy się wyskokim stopniem bezpieczeństwa. Polega on na dostarczeniu skórze właściwej odpowiednich składników odżywczych i nawilżających, które zmuszą komórki do cięższej pracy, a co za tym idzie, szybszej regeneracji. Warto zwrócić uwagę, żeby gabinet, w którym chcemy wykonać zabieg używał tylko wysokiej jakości produktów!