Trwa ładowanie proszę czekać ...

Laserowe usuwanie naczynek - jaki sprzęt wybrać?

30 lipca 2020

Skóra naczynkowa to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Warto podkreślić, że jest to problem zarówno natury estetycznej, jaki medycznej. Niektóre kobiety maskują tzw. pajączki przy pomocy odpowiedniego makijażu, inne inwestują w drogie kremy. Istnieje jednak rozwiązanie, które pomaga pozbyć się pajączków, a co za tym idzie, również kompleksów raz na zawsze. To zabieg laserowego usuwania naczynek.


Na czym polega zabieg usuwania naczynek?
Przed wykonaniem zabiegu skóra powinna zostać bardzo dokładnie oczyszczona oraz zdezynfekowana. Następnie trzeba ustawić odpowiednie parametry zabiegu. Głowicę lasera przykłada się do zmiany naczyniowej, którą chcemy zniwelować. Urządzenie oddziałuje na hemoglobinę zawartą w naczyniach krwionośnych i w ten sposób leczy zmiany naczyniowe. Warto podkreślić, że żadne inne tkanki i struktury skórne nie zostają uszkodzone. Światło lasera jest absorbowane przez hemoglobinę. W trakcie zabiegu wytwarzane jest ciepło, które powoduje fotokoagulację oraz niszczy ściany naczyń krwionośnych.

Sprawdzony laser to podstawa
Aby zabieg był całkowicie bezpieczny dla pacjenta, należy wybrać odpowiedniej jakości laser. Jednym z najpopularniejszych urządzeń tego typu stosowanych w kosmetyce profesjonalnej jest laser V-I G5. Dzięki jego zastosowaniu pacjenci, już po pierwszym zabiegu usuwania naczynek widzą znaczną różnicę w stanie skóry. Laser nie tylko skutecznie zamyka drobne naczynka na twarzy oraz całym ciele, ale również robi to niezwykle szybko, ku zadowoleniu klientek gabinetów kosmetycznych. Długość zabiegu jest jednak uzależniona w znacznym stopniu od obszaru skóry, na którym jest on przeprowadzany.

Co ciekawe, laser usuwa nie tylko naczynka, ale również różnego rodzaju zmiany pigmentacyjne. W wyniku zastosowania najnowszych technologii laser ten pozwala dobrać parametry każdego zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. To bardzo ważne, bo procedura zabiegowa jest jeszcze bardziej skuteczna. Właściciele salonów kosmetycznych doceniają również jego praktyczne zalety. Nie znajdziemy na rynku bardziej kompaktowego i lekkiego urządzenia. V-I G5 waży zaledwie dziesięć kilogramów.