Trwa ładowanie proszę czekać ...

Lipoliza iniekcyjna

30 czerwca 2020

​Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest to metoda medycyny estetycznej, która polega na trwałej oraz skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej z miejsc najbardziej problemowych, tj. brzucha, pośladków, bioder, ud, ramion oraz z okolic podbródka. Metoda ta jest ratunkiem dla osób, które za pomocą diety oraz aktywności ruchowej nie mogą pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Lipoliza służy również do modelowania sylwetki poprzez usuwanie fałdek
z okolic pleców, pach i kolan.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad dotyczący przebytych chorób oraz uczuleń pacjenta. Na okolice, które mają być poddane zabiegowi nakłada się maść ze środkiem znieczulającym. Po dezynfekcji skóry lekarz wstrzykuje preparat za pomocą bardzo cienkiej igły. Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia oraz pieczenie, które jednak szybko mija, jak również obrzęk oraz bolesne zaczerwienienia, czy drobne krwiaki. Efektem zabiegu jest utrata od 2 do 4 cm w obwodzie w miejscu, które zostało poddane zabiegowi.

Gdy u pacjenta występuje niewielka ilość tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle od 1 do 2 zabiegów, natomiast gdy tkanka ta jest gruba oraz obfita, ilość zabiegów musi być o wiele większa. Odstępy między zabiegami powinny wynosić od 6 do 8 tygodni. W celu szybszego uzyskania efektów często zaleca się równoczesne wykonywanie masażu próżniowego oraz noszenie bielizny uciskowej.

Po zabiegu

W miejscach na ciele, gdzie wstrzyknięto preparat mogą wystąpić zaczerwienienia, obrzęki, siniaki oraz krwiaki. Miejsca te są wrażliwsze na dotyk i ucisk, mogą boleć oraz swędzieć. Objawy takie utrzymują się do 2 dni po zabiegu, a spowodowana jest wydzielaniem przez komórki histaminy. Dolegliwości te można jednak zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe oraz ogólnodostępne środki przeciwbólowe.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie powinno przeprowadzać się u osób z nadwagą, chorobami nowotworowymi, chorobami wątroby i nerek, cukrzycą, chorobami zapalnymi skóry oraz alergiami, szczególnie na soję i skorupiaki, a także u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

 

Lipiliza w Medesteis