Trwa ładowanie proszę czekać ...

Makijaż powiększający oczy

4 września 2020

Marzysz o uwodzicielskim spojrzeniu? Być może właśnie dla ciebie wymyślono makijaż, który optycznie powiększy twoje spojrzenie i wydobędzie jego głębię. Wiadomo, że natura obdarowała nas różnymi zaletami i nie każda kobieta może pochwalić się sarnim spojrzeniem, ale na szczęście istnieje wiele bardzo prostych sztuczek, które pomogą ci osiągnąć zamierzony efekt. Cały myk polega na odpowiednim skomponowaniu cieni na oku poprzez rozświetlanie i rozświetlanie jego niektórych partii jasnym cieniem i uzupełnianie ich brązowym lub czarnym cieniem. Pamiętaj, że równie ważne są zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs. Jest to również idealny pomysł na własną działalność. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź szkolenia Perfectum i ich ofertę.

Jak się przygotować do takiego makijażu?
Makijaż powiększający oczy jest zdecydowanie przeznaczony na wieczorne spotkania. Zanim zabierzesz się za eksperymentowanie z jasnymi i ciemnymi cieniami, dokładnie umyj twarz żelem lub pianką oczyszczającą, a następnie przetrzyj delikatnie płynem micelarnym. Zanim posmarujesz skórę nawilżającym kremem, możesz dodatkowo wklepać serum, które da lepszy efekt. Chodzi o to, żeby skóra była maksymalnie nawilżona i odprężona. Jeśli masz czas, możesz wykonać peeling, a później zastosować jakąś maseczkę nawilżającą. 

Baza pod makijaż
Kiedy wszystko się wchłonie, nałóż dobrą bazę pod podkład. A następnie odpowiednio dobrany podkład w kremie lub pudrze, zakryj niedoskonałości korektorem, zatuszuj sińce pod oczami używając do tego korektora rozświetlającego w płynie. Nie zapomnij nałożyć też korektora na powieki (ale z tym też nie przesadź).

Wykonanie makijażu powiększającego oczy
Po pierwsze, na całą ruchomą powiekę nałóż beżowy cień - ale taki stonowany, neutralny. Później namaluj czarną albo ciemnobrązową kreskę eyelinerem (albo kredką do oczu) na górnej powiece wzdłuż linii rzęs, ale pamiętaj, by tego nie robić od samego wewnętrznego kącika, bo przez taki zabieg zmniejszymy optycznie oko, a przecież nie o to nam chodzi. Głębi dodaj oczom używając ciemnego cienia - cieniując nim powyżej załamania nad ruchomą częścią powieki. Następnie rozetrzyj jasnobeżową kredkę pod brwiami i pomaluj też nią wewnętrzną stronę dolnej powieki (profesjonalnie nazywa się to malowaniem linii wodnej). Musisz także wiedzieć, że jeśli zależy ci na powiększeniu optycznym oka, bardzo istotną rolę odgrywa tu podkreślenie rzęs. Dlatego podkręć swoje rzęsy zalotką, a dopiero potem pomaluj tuszem - dzięki takiemu zabiegowi bardzo ładnie oko się otwiera. Nie zapomnij też o brwiach, które są istotnym elementem. Należy je namalować tak, by koniec brwi wyznaczała linia prowadzona od krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka w kierunku skroni.