Trwa ładowanie proszę czekać ...

Mężczyzna w świecie medycyny estetycznej

10 września 2020

Wydawać by się mogło, że chirurgia plastyczna częściej chodzi w parze z kobietami, niż mężczyznami. Prawda jest jednak taka, że we współczesnym świecie również mężczyźni poddają się zabiegom medycyny estetycznej. Jakie zabiegi wybierają najczęściej? Okazuje się, że te, które w bezpośredni sposób wpływają na kondycję skóry oraz zmarszczki mimiczne. Co prawda skóra mężczyzn jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, ale po upływie 30. roku życia znacznie spada jej elastyczność. To wtedy zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki mimiczne i bruzdy, które przez grubość męskiej skóry, są zdecydowanie bardziej widoczne niż u kobiet. Toteż panowie decydują się na zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialurnowego czy hydroksyapatytu wapnia. Od zawsze wiadomo, że mężczyźni uwielbiają technikę i nowe, zaawansowane technologie, także często decydują się na zabiegi, w których używa się urządzeń emitujących fale radiowe, które napinają skórę.

Walka z niedoskonałym ciałem na stole chirurgicznym!

Panowie równie często jak kobiety zmagają się z niedoskonałościami urody i podobnie do kobiet, te powodują kompleksy, które w znacznym stopniu można zniwelować poddając się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Jako pomoc przy redukcji opornej, lokalnej otyłości stosuje się lipolizę iniekcyjną albo liposukcję laserową. Kolejnym problemem, z którym borykają się mężczyźni jest nadmierne lub niechciane owłosienie. Trwałe depilacje cieszą się wśród nich coraz większą popularnością. Najchętniej usuwają włosy z ramion, pleców czy brzucha, ale zdarzają się również tacy, którzy regularnie niwelują owłosienie z okolic intymnych, rąk i nóg. Chociaż rozstępy nierozerwalnie łączą się z kobietami, również panowie padają ich ofiarą. Dzieje się tak głównie wtedy, kiedy stymulują wzrost masy mięśniowej różnego typu odżywkami, zaczynają inwazyjnie ćwiczeń na siłowni, dojrzewają lub radykalnie redukują masę swojego ciała. Na pomoc przychodzi wówczas laser CO2, który niweluje rozstępy w czasie kilku zabiegów.

Znaczny procent mężczyzn korzystających z usług chirurgów plastycznych stanowią Ci, którzy borykają się z problemem wypadania włosów. W tej sytuacji stosuje się zwykle mezoterapię skóry głowy, która hamuje wypadanie, a także stymuluje proces odrastania włosów. Współczesny mężczyzna jest aktywny i żyje w szalonym pędzie codzienności, co może powodować miejscową nadpotliwość, która występuje głównie na dłoniach i pachach. Toksyna botulinowa świetnie sprawdza się jako lek na tego typu dolegliwości.