Trwa ładowanie proszę czekać ...

Modelowanie owalu twarzy w medycynie estetycznej

8 stycznia 2021

Medycyna estetyczna w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Dzięki stale zwiększającej się liczbie klientów gabinetów medycyny estetycznej możliwy był tak znaczący postęp we wszelkiego typu zabiegach upiększających naszą twarz oraz całe ciało. Obecnie nie wszystkie zabiegi upiększające wymagają użycia skalpela czy igły.

Stale wzrastająca popularność medycyny estetycznej wywołana jest naszym pędem do utrzymania młodości i pięknego wyglądu. Społeczeństwo i praca często wymusza na nas piękny wygląd i codziennie zdrową cerę bez względu na stan naszego zdrowia czy samopoczucia. Dzięki nowoczesnym metodom medycyny estetycznej możemy utrzymać zdrowy i piękny wygląd naszej twarzy bez konieczności poważnych zabiegów chirurgicznych. Jednym z takich zabiegów, które cieszą się ogromną popularnością, jest modelowanie owalu twarzy. Jest kilka metod, które pozwalają na uzyskanie prawie każdego kształtu bez poważniejszych ingerencji w układ kostny naszej szczęki.

Takim bardzo bezinwazyjnym zabiegiem modelowania twarzy jest soft lifting. Pozwala on na lepsze nawodnienie komórek, podnosi owal twarzy oraz zapobiega zmarszczkom. Dzięki liniowemu wstrzyknięciu podskórnie kwasu hialuronowego możemy cofnąć zegar nawet o kilkanaście lat oraz znacząco poprawić stan naszej skóry. Tego typu zabieg nie zmieni całkowicie naszego owalu twarzy, a jedynie przywróci nam naturalny i młodszy wygląd – a na tym nam przecież w szczególności zależy.

Inną dosyć popularną metodą modelowania owalu twarzy jest accusculpt. Zabieg ten pozwala na poprawę oraz odmłodzenie rysów twarzy, które z wiekiem się zmieniły. Dzięki zastosowaniu specjalnego lasera dokonuje się lipolizy nadmiarów tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą twarzy. Dodatkowo otrzymujemy efekt liftingu skóry, co pozwala na zmniejszenie zmarszczek oraz na poprawę napięcia skóry. Jeżeli interesują Cię zabiegi chirurgiczne w Kielcach - sprawdź ofertę gabinetów.

Tego typu zabiegi są jednymi z najbardziej popularnych spośród wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Oczywiście są jeszcze inne, które dają o wiele dłuższe efekty, jednak są znacznie droższe i jedynie osoby z bardzo zasobnym portfelem mogą sobie na nie pozwolić. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet te dwa wspomniane wcześniej zabiegi poprawiające owal twarzy mogą w wielu przypadkach okazać się wystarczające i pozwolą na odzyskanie dawnego pięknego wyglądu.