Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej

13 maja 2020

​Jak się okazuje, czasem naprawdę niewiele trzeba do tego, aby poprawić urodę i jednocześnie poczuć się dzięki temu znacznie lepiej. Zanim zdecydujemy się na poważną operację i inne bardzo inwazyjne zabiegi mające na celu poprawienie urody, warto zastanowić się nad tym, czy aby właśnie nie lepiej zacząć od tego, co jest nieinwazyjne i bezpieczne. Różnego rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są o wiele bardziej bezpieczne niż operacje plastyczne i ryzyko różnego rodzaju powikłań jest mniejsze. Poza tym, często nieinwazyjne zabiegi są także po prostu tańsze.

Jednym z bardzo popularnych zabiegów jest depilacja laserowa. Jeśli tylko przygotujemy się do niej prawidłowo i tak samo prawidłowo będziemy postępować po zabiegu, zgodnie z zaleceniami, nie musimy obawiać się komplikacji. Ważne jest to, aby wybrać gabinet kosmetyczny cieszący się dobrą opinią. Jak to zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest sprawdzenie informacji w sieci. Jeśli chcemy sprawdzić, ile gabinetów w danym mieście oferuje usługę depilacji laserowej, wystarczy wpisać dla przykładu frazę "depilacja laserowa Kraków" itp. Wówczas będziemy mogli porównać oferty, ceny, będziemy mogli dowiedzieć się "u źródła" na czym dokładnie taki zabieg polega, jakie są przeciwwskazania, jak się przygotować. Jakie są najczęściej zadawane pytania związane z depilacją laserową?

Osoby zainteresowane zabiegiem często zastanawiają się czy depilacja laserowa boli i czy jest naprawdę bezpieczna. Otóż, zabieg ten nie należy do wyjątkowo przyjemnych i relaksujących, ale nie można też mówić o dużym bólu. Jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę i ogólnie jesteśmy wrażliwi na ból, możemy zastosować przykładowo maść znieczulającą przed zabiegiem (tę kwestię należy uzgodnić z kosmetologiem). Co do kwestii bezpieczeństwa, jak do tej pory (a depilację laserową wykonuje się już od 15 lat) nie zostały odnotowane żadne poważne skutki uboczne. Obrzęk, podrażnienie skóry i tym podobne reakcje po zabiegu są rzeczą zupełnie naturalną. Osoba przeprowadzająca zabieg może doradzić nam różnego rodzaju maści o działaniu łagodzącym, które warto użyć po zabiegu.

Czy wystarczy jeden zabieg? To, ile zabiegów trzeba będzie wykonać zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych predyspozycji, od rodzaju skóry i włosa. Niemniej, zwyczajowo zabieg depilacji trzeba powtórzyć 2-4 razy. Należy pamiętać o tym, iż w depilowanym miejscu nie wszystkie włosy w danym momencie mogą być w odpowiedniej fazie wzrostu. Zabiegi powtarza się co około 4-8 tygodni. To także jest kwestią bardzo indywidualną. Jeśli chodzi o czas trwania zabiegu, wszystko zależy od tego, jaka powierzchnia jest przeznaczona do wydepilowania. Depilacja może trwać nawet kilka minut (w przypadku "wąsika"). Jeśli chcemy depilować całe nogi, musimy uzbroić się w cierpliwość. Wiele zależy również od stopnia owłosienia.