Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nowoczesne metody leczenia żylaków nóg!

3 listopada 2020

Żylaki nóg to zmora nie tylko starszych ludzi, ale coraz częściej też i młodych osób. Jest to bardzo popularna dolegliwość, w Polsce szacuje się, że cierpi na nią blisko 60% dorosłych Polaków. Żylaki spowodowane są niedomykaniem się zastawek żylnych oraz zaburzeniami w odpływie krwi, która cofa się i gromadzi w żyłach. Następnie żyły się rozciągają, po czym robią się bolesne i wypukłe.

Żylaki zwykle występują w postaci wypukłych, nabrzmiałych żył o intensywnie fioletowym lub ciemnoniebieskim kolorze i pojawiają się w rejonie łydek oraz ud. Aby właściwie wyleczyć żylaki przede wszystkim niezbędna jest właściwa diagnoza, dotycząca rozpoznania choroby oraz stopnia jej zaawansowania, po to, aby lekarz mógł dopasować najlepszy i najmniej inwazyjny sposób leczenia.

W klinice Angiodiabetica stosuje się nowoczesną metodę zwaną ClairVein. Zabieg ten polega na wprowadzeniu do leczonej żyły cienkiej kaniuli, w której ma być umieszczony cewnik ClariVein. Jest to specjalnie przystosowany oraz opracowany cewnik, który ma służyć do małoinwazyjnego leczenia żył kończyn dolnych, takich jak żyły odstrzałkowej oraz odpiszczelowej, ale także perforatorów, czyli połączeń żylnych. Następnie używa się specjalnego przewodu, który posiada wygiętą końcówka, która krąży po wewnętrznej ścianie żyły i dochodzi do jej zwężenia. Jednocześnie wstrzykuje się roztwór stosowany w skleroterapii. Potem szybko obracająca się końcówka prowadzi do pobudzenia roztworu, a potem do jego równomiernego kontaktu z całą ścianą żylną oraz jej zamknięcia na całej długości.

Jeżeli interesuje się chirurgiczne usuwanie żylaków, sprawdź chirurg w Kielcach.

Największym plusem wyżej wymienionej metody jest jej bezinwazyjność. Nie jest konieczne stosowanie żadnego znieczulenia miejscowego, nie występują obrzęki ani bóle po zabiegu, nie ma miejsca uszkodzenia tkanki podskórnej, skóry ani nerwów. Z racji, że zabieg może być prowadzony laboratoryjnie, pacjent tuż po zabiegu ma możliwość pójścia od razu domu i dalszego wykonywania codziennych czynności. Ważny jest także fakt, że efekt po zabiegu ClariVeiun zachowuje się przez długi czas, szacuje się, że skuteczne usunięcie chorych żył następuje w 90-98%.