Trwa ładowanie proszę czekać ...

Oczyszczanie skóry tłustej oraz mieszanej ze skłonnością do wyprysków

16 lutego 2021

Chcesz mieć dokonała cerę? Niestety, nie każdy ma także możliwość gdyż w dzisiejszych czasach jest dość duży problem z różnymi typami cery. Dlaczego akurat w naszym wieku? Przede wszystkim, dlatego, że w porównaniu do poprzednich jest potężne zanieczyszczenie powietrza. Wybierając się do większych miast, które mają już przekroczoną skalę smogu możemy zauważyć, że oddychanie sprawia nam trudności. Wyobraźmy, więc sobie, co czuje nasza twarz, na której cały brud osiada. Dlatego jest ona ucha, tłusta czy też inna. Wynikiem takiego, a nie innego stanu skóry jest także to, co jemy. Jeśli nie dostarczamy organizmowi przede wszystkim odpowiednich ilości wody, ale zastąpimy ją słodzonymi i gazowanymi napojami, to będzie dość trudno pozbyć się problemu. Dodatkowo, jeśli wolimy spożywać szybkie jedzenie, które proponują nam restauracje fast food czy też przygotowywanie samemu w domu jedzenia, które jest tłuste, smażone i niezdrowe dodatkowo sobie szkodzimy i narażamy się na jeszcze większe problemy z cerą. 

Jednak nie zawsze jedyną przyczyną jest środowisko. Niekiedy zdarzają się przecież osoby, które mają idealną cerę. Może Ty także jesteś jedną z nich, ale Twój problem jest spowodowany tym, że nie dbasz w odpowiedni sposób o swoją skórę lub z tą pielęgnacja przesadzasz.

Skóra tłusta i mieszana
Jeśli mamy taki właśnie rodzaj cery to staramy się, aby jak najmniej się on przetłuszczała i błyszczała. Jednak bardzo ważne jest także to, aby ją odpowiednio nawilżyć. Po co to robić skoro i tak jest tłusta? Przede wszystkim po to, aby nadmierne wydzielanie sebum powstrzymać. Jeśli skóra jest przesuszona, to musi się jakoś ratować i w tym celu zaczyna produkować sebum, które ma na celu ją ochronić przed czynnikami środowiska. Dlatego też nawilżanie gra bardzo dużą rolę.
Z cera tłustą mamy jeden rodzaj skóry, ale w przypadku mieszanej, problem jest nieco bardziej skomplikowany. Jest ona zwykle tłusta w sferze T, zaś w innych częściach twarzy, przesuszona. Tak wiec mamy problem, jakim specyfikiem ja potraktować. Idąc do sklepu, zwracajmy szczególna uwagę, aby wybierać produkty, które są właśnie do tego typu cery przeznaczone. Będą one matowić ją w miejscach gdzie jest tłusta i nawilżać tam gdzie sucha.

Bardzo ważną kwestią jest oczyszczanie twarzy. Zbiera na niej się każdego dnia kurz, brud oraz zanieczyszczenia, które są świetnym miejscem do rozwoju bakterii. Nie możemy zapominać także o zmyciu makijażu na noc.