Trwa ładowanie proszę czekać ...

Okolice oczu jak o nie dbać ?

22 sierpnia 2016

Cera składa się z wielu narządów, o które musimy dobrze zadbać. Okolice oczu są jednym z takich miejsc. Bardzo wrażliwa, cienka, delikatna powłoka, na którą trzeba zwrócić uwagę. Często oczy są podkrążone lub robią się worki pod oczami, jak źle dbamy o nie.

Kilka zasad pielęgnacji okolic oczu;

- delikatność- być zawsze delikatna przy pielęgnacji tych miejsc. Skóra pomiędzy nimi jest 5-10 razy cieńsza niż inne warstwy skórne cery. Mocne pocieranie, ciągnięcie, nieodpowiednie zmywanie makijażu może być powodem szybkiego starzenia się okolic oczu.

- specjalny kosmetyk- często używamy tych samych kosmetyków do twarzy i okolic oczu. Nie powinno tak być. Jest to oddzielna strefa i warto pamiętać, aby używać innego specjalny kosmetyk.

- składniki kremów pod oczy - preparat do pielęgnacji okolic oczu, powinien składać się z właściwych składników. Wybieraj preparaty, w których znajduje się kofeina, peptydy, haloxyl, retinol i ceramidy. Składniki te będą dobrze działały na przebarwienia, zmarszczki i będą zmniejszać opuchliznę.

- regulacja brwi wokół oczu. Tutaj wiele kobiet wybiera wosk lub pęsetę. Polecane jednak jest użycie pęsety, bo mniej podrażniają okolice oczu.

- masaż okolic oczu- odpowiedni masaż okoli oczu, dobrze wpływa na krążenie krwi, czyli dotleniamy i odżywiamy tkankę. Masaż powinien być delikatny i przyjemny. Dodatkowo możemy oklepywać delikatnie miejsce wokół oczu.

- ochrona przed UV - promienie słoneczne o każdej porze roku dają się we znaki nawet miejscom takim jak okolice oczu. Wybieraj więc kosmetyki z filtrem UV, a przez lato noś okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem.

- korektor - dobrze dobrany korektor, potrafi zacieniować wszystkie niedoskonałości wokół oczu, ale uważaj, aby nie przesadzić, bo o to akurat jest łatwo.

- maska - używanie maski do spania lepiej wpływa na nawilżenie i łagodzenie okolic oczu po całym ciężkim dniu. Maski takie teraz można kupić za parę złotych, ich działanie jest naprawdę rewelacyjne. Nie musisz w niej spać codziennie, ale od czasu do czasu dla relaksu. Możesz spróbować też nakładać ogórka na oczy lub okłady z aloesa.

Z problemami okolic oczu możesz też udać się do gabinetu kosmetycznego. Oni sprawią, że Twoja skóra będzie jak kiedyś. Wszystko zależy jakie zabiegi wybierzesz.