Trwa ładowanie proszę czekać ...

Peeling Glikolowy

6 czerwca 2020

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Zabieg jest bardzo prosty i krótki. Polecany jest osobom z niewielkimi przebarwieniami powstałymi w wyniku przebytego trądziku, zażywanych środków antykoncepcyjnych, czy pojawiającymi się po ciąży, a także dla osób posiadających blizny, plamy, zmarszczki. Zabieg ten delikatnie złuszcza skórę i usuwa przebarwienia. Peeling ten może być stosowany w niskich stężeniach u osób ze skórą naczyniową, wrażliwą i suchą.

Kwas glikolowy, używany przy zabiegu peelingu glikolowego, może mieć różne stężenie, od czego zależą rezultaty zabiegu. Kwas glikolowy o stężeniu 15% działa nawilżająco, regenerująco i delikatnie złuszczająco. Przy stężeniu do 35% kwas dodatkowo ma silniejsze właściwości złuszczające. Peeling do 70% stężenia kwasu to peeling głęboki, który dodatkowo pobudza skórę do odnowy i regeneracji. O tym jakie stężenie będzie aplikowane na skórę zdecyduje osoba wykonująca zabieg.

Przebieg zabiegu

Na oczyszczoną twarz nakłada się pędzelkiem kwas o stężeniu około 30 % i trzyma się go około pięć minut. Czas uzależniony zabiegu jest uzależniony od wrażliwości skóry oraz od tego który jest to z kolei taki zabieg. Następnie na twarz nakłada się neutralizator i zmywa się go ciepłą wodą. Na koniec zabiegu nakłada się maseczkę łagodzącą, gdyż kwas może powodować lekkie pieczenie skóry.

Aby osiągnąć założony efekt zabieg należy powtarzać co dwa tygodnie, w ilości 4-5 zabiegów. Zabiegi przynoszą lepsze rezultaty, gdy dodatkowo stosujemy preparaty na bazie kwasów owocowych o niskim stężeniu.

Po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu skóra może się nieznacznie łuszczyć. Makijaż powinno się nałożyć dopiero 24 h po zabiegu. Wskazane jest używanie kosmetyków intensywnie nawilżających skórę oraz z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Nie wolno zdrapywać łuszczącego się naskórka oraz opalać się przez okres około miesiąca.

Przeciwwskazania

Jak przy większości zabiegów na twarz istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Są nimi: alergie skórne oraz poważne stany zapalne, opryszczka, ciąża, laktacja, zabiegi chirurgiczne na twarzy wykonane do 2 miesięcy przed zabiegiem, terapia doustna z użyciem witaminy A.