Trwa ładowanie proszę czekać ...

Peeling kawitacyjny na oczyszczenie twarzy!

9 listopada 2020

Każda kobieta wie, że o gładką i promienną cerę walczy się praktycznie przez całe życie i to każdego dnia. Wklepujemy najdroższe kremy, nakładamy nawilżające maseczki, w naszej łazience od dawna już działa domowe laboratorium, w którym bez ustanku przelewamy i mieszamy najrozmaitsze specyfiki… Dlaczego gładka skóra jest tak ważna? Oczywiście, chodzi przede wszystkim o względy estetyczne – pięknie i zdrowo wygląda, a na dodatek jest bazą do stworzenia perfekcyjnego makijażu. Po drugie, jest zdrowa! Żadnych pozapychanych porów, niedoskonałości czy irytującego błyszczenia.

Peeling kawitacyjny – wspaniała metoda złuszczania martwego naskórka

Co to jest peeling kawitacyjny? Jak wygląda taki zabieg? Otóż peeling kawitacyjny jest nowatorskim zabiegiem w medycynie estetycznej. Wykonuje się do przy pomocy ultradźwięków, czyli w całkowicie bezdotykowy i bezbolesny sposób! Dzięki ultradźwiękom składniki aktywne zawarte w używanych kosmetykach wprowadzane są w głąb skóry, a wszelkie zanieczyszczenia i martwy naskórek są usuwane. Efekty? Wspaniale oczyszczona, ujędrniona, nawilżona i elastyczna skóra. Peeling kawitacyjny rozjaśnia również przebarwienia po trądziku, spłyca blizny i regeneruje mięśnie mimiczne. Głębokie działanie ultradźwięków wpływa również na wzmożoną produkcję kolegenu.

Przeciwwskazania?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem mechanicznym, o małej inwazyjności. Dlatego też skorzystać z niego mogą praktycznie właścicielki każdego rodzaju cery, w szczególności skóry naczynkowej, bardzo wrażliwej i cienkiej. Zrezygnować z zabiegu powinny kobiety w ciąży, z rozrusznikiem serca oraz osoby chore na nowotwory.

Przebieg zabiegu z użyciem peelingu kawitacyjnego

Podobnie jak przed każdym zabiegiem twarzy, powinnyśmy pozbyć się wszelkiej biżuterii oraz odpuścić sobie makijaż. Oczywiście, w każdym gabinecie kosmetycznym kosmetyczka zawsze dokładnie zdezynfekuje i oczyści twarz, więc nie mamy się czym martwić. Następnie skóra zostanie nawilżona, a przez kolejne 40 minut będzie poddawana falom ultradźwiękowym emitowanym przez specjalny aparat zakończony szpatułką. Peeling kawitacyjny jest również bardzo relaksującym zabiegiem.