Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pielęgnacja skóry twarzy

21 grudnia 2020

Twarz jest wizytówką człowieka. To między innymi na jej podstawie oceniamy, czy ktoś jest ładny, zadbany, wyjątkowy z urody. Dobry wygląd pomaga w wielu sytuacjach, np. przy zawieraniu nowych znajomości, szukaniu pracy, czy sprzedaży. Zdrowy i schludny wygląd jest podstawą dobrej prezencji. Skóra twarzy najbardziej podatna jest na uszkodzenia wywołane przez czynniki zewnętrzne, tj. słońce, wiatr, czy mróz. Warto prawidłowo o nią zadbać. 

Oczyszczanie

Skóra nie będzie wyglądać dobrze i zdrowo jeśli nie będzie oczyszczana. Należy myć twarz dwa razy na dzień – rano oraz wieczór.  Rano można to zrobić przy pomocy ciepłej wody, delikatnego tonika, czy płynu micelarnego. Wieczorem zaś jest potrzebne mocniejsze oczyszczanie – za pomocą mleczka lub płynu do demakijażu, a następnie delikatny żel, by oczyszczać zatkane kosmetykami pory. W podróży, na urlopie, w górach warto mieć przy sobie chusteczki do demakijażu. Zajmują niewiele miejsca, są lżejsze niż butelka kosmetyku, a również zmywają makijaż, nawet wodoodporny i dodatkowo nawilżają cerę. 

Nawilżanie

Skóra, by wyglądała promieniście musi być nawilżona. Po oczyszczaniu jej zastosuj krem odpowiedni to posiadanego typu skóry. Na dzień wskazany jest krem, na dzień, gdyż posiada często filtry chroniące przed szkodliwym działaniem promieni słońca, na noc - krem przeznaczony na tę porę, który zregeneruje cerę podczas snu. Kremem można smarować także szyję i dekolt. 

Złuszczanie
Peelingi są ważną częścią pielęgnacji cery. Złuszczają martwy naskórek, dokładnie czyszczą skórę twarzy, wygładzają. Złuszczanie zapobiega pojawianiu się wykwitów na twarzy powodowanych przez nagromadzenie martwego naskórka, brudu i bakterii. Jest ich wiele rodzajów – gruboziarniste, drobnoziarniste, enzymatyczne, itp. Coraz częściej można kupić także małe zestawy: peeling + krem w saszetkach, dobranych odpowiednio już do określonego typu cery.

Odżywianie

 Skórę trzeba także odżywić, a zrobimy to za pomocą maseczki. Maseczki wykonuje się po dokładnym oczyszczeniu twarzy i peelingu. Na rynku dostępne są maseczki dla każdego typu cery:  normalnej, suchej, tłustej, mieszanej, trądzikowej, wrażliwej, czy z przebarwieniami. Często ich działanie jest połączone z odmładzaniem skóry.

Dla każdego coś dobrego

Rynek kosmetyków jest coraz bardziej urozmaicony. Preparaty do oczyszczania i nawilżania twarzy bez problemu na sklepowych półkach znajdą także mężczyźni oraz nastolatki.