Trwa ładowanie proszę czekać ...

Powiększanie ust

1 maja 2020

​Powiększanie ust to w miarę prosty i praktycznie nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który pozwala na uwypuklenie warg. Zabieg ten polega przede wszystkim na wstrzykiwaniu pod skórę materiałów syntetycznych. Powiększanie ust można także wykonać za pomocą chirurgicznego modelowania. Do powiększania ust wykorzystuje się takie substancje, jak: kwas hialuronowy, kolagen, botoks, czy nawet własny tłuszcz. Zabieg powiększania ust cieszy się obecnie dużą popularnością wśród kobiet. Dużym zainteresowaniem cieszy się także kwas hialuronowy, który stanowi naturalny składnik naszego organizmu. Nie powoduje on też żadnych skutków ubocznych.

Niektóre pacjentki decydują się równieaż na wykonanie operacji plastycznej. Na chwilę obecną operacje te wykonuje się coraz rzadziej, głównie ze względu na łatwą dostępność mniej inwazyjnych i bardziej bezpiecznych zarazem metod.

Każda kobieta marzy o pięknych, ponętnych i zadbanych ustach. Nie każda z nas może jednak pochwalić się ustami pełnymi i wydatnymi. W większości przypadków narzekamy na to, że są one zbyt wąskie. Doskonałym sposobem na uwydatnienie i nadanie wyrazistości ustom jest zabieg ich powiększania z wykorzystaniem wspomnianych wcześniej substancji.

Dzięki wypełnieniu ust możliwe jest podkreślenie ich konturu, łuku, a także wyrównanie asymetrii. Usta po takim zabiegu prezentują się o wiele lepiej. Zabieg taki pozwali również na zredukowanie zmarszczek znajdujących się wokół ust, a także podniesienie kącików ust.

Obecnie najczęściej wykorzystywaną substancją do wypełniania ust jest kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta daje niemalże natychmiastowe rezultaty. Zabieg taki wykonywany jest pod znieczuleniem. Zastosowanie kwasu hialuronowego ma także działanie nawilżające. Alternatywą substancją wykorzystywaną do powiększania ust może być botoks. O ile cieszy się on dużą popularnością, o tyle trzeba pamiętać o tym, że wraz z wiekiem prowadzi on do pogorszenia rysunku ust w wyniku pojawiających się tam zmarszczek. Do zabiegu używa się cienkich igieł, a substancja ta jest dobrze tolerowana przez organizm.