Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pozbywamy się blizn po trądziku

19 lutego 2021

Każda kobieta chce, aby jej cera była idealna, gładka i zachwycał każdego, kto ją zobaczy. Jednak nie wszyscy taką mają, ponieważ niektórym dokucza problem, który jest bardzo uciążliwy. Mowa tu o trądziku. Jest to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej osób. Dotyczy to jednak tylko tych państw, które są rozwinięte w pełni. Nie znajdziemy oznak trądziku tam, gdzie jest bieda i słabo rozwinięta infrastruktura. Nawet, jeśli bied temu nie towarzyszy, to ludzie i tak nie maja w takim miejscu takiego rodzaju problemów. Co jest, więc przyczyna znienawidzonej choroby skóry? Oczywiście jedzenie oraz powietrze.

Na świecie jest coraz więcej silnie przetworzonych produktów, które normalnie do spożycia dla człowieka nie bardzo się nadają, gdyż nie maja one żadnej wartości odżywczej, a to jest w produktach najważniejsze. Jemy coraz więcej produktów pochodzących z upraw genetycznie modyfikowanych. Naukowcy, sami nie maja pojęcia, jaki wpływ na organizm ludzki mają takie rośliny i przypuszczają, że są związane z chorowaniem na nowotwory. Jemy fast food`y, mięso, które jest pełne antybiotyków oraz rośliny, które nie tylko są gmo, ale także pryskane tysiącami nawozów. W takiej sytuacji, bardzo trudno uwolnić się od trądziku. Dodatkowo, jest bardzo zanieczyszczone powietrze, które dodatkowo zbiera się na naszej cerze i także zatyka pory i powoduje różnego rodzaju dolegliwości.

Powiedz „nie” trądzikowi
Zdarzają się jednak tacy, którzy mimo obecnej sytuacji nie mają trądziku. A może Ty także do nich należnych, ale nieprawidłowo przeprowadzasz pielęgnacje i oczyszczanie twarzy? Jeśli tak, to nawet, jeśli uda Ci się wyleczyć z krostek, to zostają po nich brzydkie blizny, których trzeba się pozbyć. Jak to zrobić?

Bardzo często słyszy się, że w przypadku blizn po trądzikowych skuteczny jest laser, mikrodermabrazja czy kolagen. Mimo iż metody te należą do popularnych, to jednak do najtańszych nie koniecznie. Jednak nie mamy się, co martwić, jeśli nie stać nas na takie zabiegi, ponieważ zawsze możemy pozbyć się blizn domowymi sposobami.  Bardzo pomocna może być mieszanka soku z cytryny, limet i , octu winnego oraz olejku jojoba. Aby przygotować taką mieszankę należy dodać po łyżce soku z limetki i cytryny do połowy łyżki octu winnego i czterech łyżek olejku jojoba.

Następnie na blizny nakładamy preparat i zostawiamy na pół godziny doi wyschnięcia. Następnie spłukujemy zimną wodą i przemywamy żelem do twarzy. Resztka, która nam została może być przechowywana w lodówce do 48 godzin. Możemy także Użyć mieszanki z olejku lawendowego, oleju awokado, grapefruita oraz mleka. Miód, brązowy cukier i śmietana doskonale nadadzą się na peeling zaś z czosnku i lionki po zmiksowaniu możemy stworzyć doskonałą maseczkę na przebarwienia.