Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sculptra, czyli intensywne odmładzanie!

15 grudnia 2020

Zabieg tego typu jest znany w medycynie od 30 lat i świetnie spełnia swoją rolę w poprawieniu wyglądu pacjentki. Kwas polimlekowy wykorzystywany w tym zabiegu jest całkowicie bezpieczną substancją ulegającą biodegradacji. Osoby korzystające z Sculptry twierdzą, że odjęła im co najmniej 10 lat.

Działanie Sculptry

Dużym plusem w preparacie stosowanym do zabiegu odmładzającego jest to, że pobudza on naturalny kolagen występujący w skórze, zwiększa sprężystość twarzy, od razu spłyca zmarszczki i bruzdy a także koryguje owal twarzy. Ten eliksir młodości był już stosowany w medycynie jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych oraz implantów. Prawie sto lat temu kwas polimlekowy był swego rodzaju lekarstwem dla pacjentów z lipodystrofią czyli zanikiem tkanki tłuszczowej.

Ten lek można stosować zarówno profilaktycznie jak odmładzająco i liftingująco. Koryguje on owal twarzy, ponosi obwisłe policzki, ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo-wargowe, wklęsłość okołowargową a także zmarszczki występujące na brodzie. Zabieg jest szczególnie pomocny przy problemie zbyt wiotkiej skóry, która może pojawić się wraz z wiekiem, na wskutek odchudzania lub po ciąży.

Spektakularne efekty

Rezultat Sculptry jest widoczny dość szybko, skóra jest napięta i odmłodzona. Jednocześnie nie widać efektu sztuczności czy nienaturalności w wyglądzie pacjentki. Osoby zwłaszcza w podeszłym wieku po zabiegu najlepiej widzą różnicę przed i po poddaniu się kuracji. Efekt utrzymuje się na dwa lata i wtedy twarz znowu zaczyna się starzeć zgodnie z upływającym czasem.

Kwas polimlekowy dynamicznie odżywia produkcję własnego kolagenu a to właśnie on w większości jest związany z procesem starzenia się skóry. Efekt odmłodzenia od razu po zabiegu jest znaczny ale nie bardzo szokujący ponieważ poszczególne procesy odmładzania zachodzą stopniowo. Powodują większą gęstość tkanek, wzmożoną sprężystość, zmniejszenie zmarszczek oraz wyprofilowanie owalu twarzy. 

Zabieg przeprowadza się za pomocą kilkunastu wstrzyknięć kwasu polimlekowego (małymi porcjami) uprzednio znieczulając miejsca, które będą nakłuwane. Nie jest on dzięki temu bolesny czy nieprzyjemny. Na cały proces składają się 2-4 zabiegi w comiesięcznych odstępach.