Trwa ładowanie proszę czekać ...

Stomatologia estetyczna, czyli jak przywrócić ładny uśmiech.

9 czerwca 2022

Pewnie nie raz się zastanawiałeś, jak przywrócić ładny uśmiech. Każdy marzy o tym, by mieć piękny uśmiech. Niestety zaniedbanie w zakresie pielęgnacji i higieny jamy ustnej oraz predyspozycje genetyczne sprawiają, że zęby szybko się psują czy dochodzi do ich żółknięcia.

Z pomocą jednak przychodzi stomatologia estetyczna, dzięki której możliwe jest uzyskanie uśmiechu będącego powodem do dumy. Stomatologia estetyczna polega na przywróceniu zębom ładnego wyglądu. Obejmuje szereg zabiegów, dzięki którym uśmiech wreszcie przestanie być powodem do wstydu i nie będzie wywoływał zakłopotania.

Stomatologia estetyczna obejmuje:

  • wybielanie zębów,

  • rekonstruowanie braków uzębienia,
  • zakładanie licówek

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, jednak nawyki żywieniowe są skuteczną barierą. Spożywanie w nadmiernych ilościach czarnej herbaty, kawy i czerwonego wina, a także palenie papierosów odpowiada za powstawanie nieestetycznych osadów. Również częste przyjmowanie antybiotyków może być powodem tworzenia się przebarwień.

By mieć zęby idealne

Nie każdy może pochwalić się doskonale równymi czy jednobarwnymi zębami. By nadać im ten efekt, stomatologia estetyczna proponuje licówki. Wykonane z cienkiej warstwy materiału cementowanego lub porcelanowego pozwalają na zmianę ustawienia, zmianę kształtu czy koloru uzębienia.  A to wszystko przy niewielkiej ingerencji stomatologicznej. 

Licówki doskonale sprawdzają się w przypadku:

  • trwale przebarwionych zębów,
  • nierównych zębów,
  • mechanicznych uszkodzeniach zębów,
  • występowania przerw między zębami

Dzięki koronom można dokonać odbudowy całkowicie zniszczonych zębów, odbudowy małych i nierozwiniętych zębów, a także poprawy zębów martwych lub przebarwionych. 

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to gwarancja wysokiej skuteczności oraz precyzji. Nie musisz obawiać się o nadwrażliwość zębów czy powstawanie uszkodzeń. Najlepszy sprzęt wykorzystywany pod kontrolą profesjonalnych stomatologów to gwarancja bezpieczeństwa.

Warto zapisać się na zabieg z zakresu stomatologii estetycznej dla pięknego i zniewalającego uśmiechu. Trzeba pamiętać również że wiąże się to z wysoką ceną. Ale przecież czego się nie robi dla zdrowia zębów.