Trwa ładowanie proszę czekać ...

Toksyna botulinowa

13 kwietnia 2020

​Toksyna botulinowa to substancja wykorzystywana na szeroką skalę w wielu zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Wstrzykiwana w mięśnie zapobiega ich kurczeniu się. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej stosowane są w ramach zapobiegania procesu starzenia się skóry. Wstrzykiwanie tej substancji prowadzi do wygładzenia zmarszczek. Toksynę botulinową wytwarza bakteria Clostridium botulinum. Jest to toksyna najsilniej działająca. W przypadku zabiegów medycyny estetycznej stosuje się małe dawki tej substancji. Przedawkowanie może doprowadzić do wystąpienia pewnych skutków ubocznych. Zabieg powinien być wykonywany oczywiście przez wykwalifikowanego specjalistę z dużym doświadczeniem zawodowym. Warto zatem sprawdzić botox.

Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej są zmarszczki mimiczne. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że botoks wykorzystywany jest również w ramach leczenia zeza, różnego rodzaju chorób neurologicznych, czy w terapii nadmiernej potliwości.

Osoby decydujące się na zabieg polegający na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej pytają przede wszystkim o to, czy jest on bezpieczny. Warto podkreślić, że działanie tej substancji polega na blokowaniu uwalniania przez nerwy tak zwanej acetylocholiny. Efektem tego jest osłabienie oraz porażenie mięśni. Następuje zatem wygładzenie zmarszczek oraz poprawa wyglądu cery. Efekty utrzymują się przez około pół roku. Po upływie tego czasu zabieg powinno się powtórzyć. Istnieje ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych. Ustępują one jednak szybko i nie są poważne. Zabieg jest raczej bezbolesny. Czasem może pojawić sę niewielki ból. Do ewentualnych skutków ubocznych zalicza się przede wszystkim uczucie osłabienia mięśni, ich bolesność, czy wysypka. Zabieg wykorzystujący toksynę botulinową to najlepsza profilaktyka tworzenia się zmarszczek. Warto skorzystać z tego zabiegu, celem poprawy urody oraz spowolnienia procesu starzenia się skóry. Zabieg polecany jest nie tylko kobietom, ale także mężczyznom.