Trwa ładowanie proszę czekać ...

Usuwanie blizn po trądziku

22 kwietnia 2020

​Blizny potrądzikowe mogą okazać się prawdziwą zmorą, na tyle poważnym problemem estetycznym, że wielu ludzi wpędzają one w masę kompleksów. Coraz bardziej popularne okazują się zabiegi, mające na celu usuwanie blizn potrądzikowych. Są to zabiegi bezpieczne i nieinwazyjne, wykonywane w ramach medycyny estetycznej. Na chwilę obecną najbardziej skuteczną metodą okazuje się laseroterapia.

Nieestetyczne zmiany skórne mogą występować nie tylko u osób młodych. Czasem problem ten dotyczy również osób starszych, będąc między innymi wynikiem pewnych zmian hormonalnych. Na skórze bardzo często pojawiają się plamki, krostki, czy różnego rodzaju zaczerwienienia. Podobnie, jak w przypadku blizn potrądzikowych, tak i w tym przypadku doskonale sprawdza się laseroterapia. Blizny potrądzikowe mogą przyjmować różnorodną postać. Ich wygląd i rozmieszczenie jest przede wszystkim zależny od stopnia zaawansowania wcześniejszego trądziku i sposobu jego leczenia. Blizna powstaje przede wszystkim w wyniku uszkodzenia skóry właściwej. Nie zawsze dochodzi do regeneracji tej skóry, w związku z czym konieczne jest zastosowanie pewnych zabiegów, przywracających jej naturalny wygląd.

Laseroterapia jest uznawana obecnie za jedną z najbardziej bezpiecznych metod polegających na usuwaniu blizn. Aktualnie oferowane są jeszcze nowsze i bardziej skuteczne techniki. Laser wykorzystywany jest w celu dermabrazji laserowej, której zadaniem jest wygładzania blizn potrądzikowych, a także poprawienie ogólnego wyglądu skóry, między innymi pod względem jej barwy. Laseroterapia stosowana jest w także w ramach likwidacji różnego rodzaju przebarwień. Jeśli decydujemy się na wykonanie takiego zabiegu, warto wybrać sprawdzony i zaufany gabinet, który posiada certyfikowany sprzęt, a zabiegi wykonywane są przez kompetentne, wykwalifikowane osoby. Laseroterapię w ramach usuwania blizn potrądzikowych oferuje między innymi medycyna estetyczna kraków.