Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wypełniacze zmarszczek

7 maja 2020

​Zmarszczki są naturalnym efektem procesu starzenia się skóry. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji oraz pewnym zabiegom kosmetycznym można jednak nieco wygładzić zmarszczki. W tym celu stosuje się zatem tak zwane wypełniacze zmarszczek, a więc substancje, które prowadzą do wyrównania powierzchni twarzy i nadania cerze młodszego, gładkiego i bardziej świeżego wyglądu. Co powinniśmy wiedzieć o wypełniaczach zmarszczek i na jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej warto się zdecydować?

Wypełniacze zmarszczek to substancje wykorzystywane w celu wygładzenia zmarszczek, zwłaszcza tych, spowodowanych procesem starzenia się skóry oraz działaniem promieniowania słonecznego. Substancje te wstrzykiwane są pod powierzchnię skóry. Zabiegi te stosuje się przy użyciu różnorodnych preparatów. Jednym z nich może być tak zwany L-polilaktyd, a więc substancja, która ulega biodegradacji w ciele. Stosuje się ją przede wszystkim w ramach likwidacji zmarszczek. Prowadzi ona do znacznej poprawy wyglądu skóry. Efekty takiego zabiegu utrzymują się nawet przez dwa lata. Kolejną substancją stosowaną w ramach wygładzenia zmarszczek jest kwas hialuronowy, który naturalnie znajduje się w naszym organizmie. Efekty takiego zabiegu utrzymują się przez około 6-12 miesięcy. Innym rozwiązaniem może być także żel z kryształkami wapnia, który stosuje się w wygładzaniu głębokich zmarszczek oraz w wypełnianiu ust. Jest to nowoczesny zabieg, który zapewnia bardzo długie efekty. Jedna sesja pozwala na zachowanie efektów nawet przez rok czasu. Zabieg ten jest także bezpieczny.

W celu wygładzenia zmarszczek można zastosować także toksynę botulinową. Daje ona efekty utrzymujące się nieco krócej, przez około cztery-sześć miesięcy, ale zabieg ten jest obecnie najbardziej popularny. Warto sprawdzić, cieszy się on dużym uznaniem ze strony klientów.

Wypełniacze zmarszczek pozwalają na wygładzenie zmarszczek mimicznych, głębokich i płytkich, a także zmarszczek znajdujących się na czole, wokół oczu i ust oraz niektórych blizn. Zabieg polegający na wstrzykiwaniu wypełniaczy zmarszczek jest krótki i w większości przypadków bardzo mało bolesny. Efekty są prawie natychmiastowe.