Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wypełniacze

17 sierpnia 2020

Medycyna estetyczna w sposób bezinwazyjny zapewnia poprawę wyglądu – szczególnie obszaru twarzy. Aby umożliwić osiągnięcie zadowalającego efektu, lekarze stosują szereg substancji, wśród których są także różnego rodzaju wypełniacze. Dzięki nim możliwa jest korekta owalu twarzy, likwidacja zmarszczek i powiększenie ust. W gabinetach medycyny estetycznej najczęściej stosuje się trzy substancje o różnym zakresie działania i trwałości uzyskanych efektów:

1. Kwas hialuronowy
Wypełniacze stworzone na bazie kwasu hialuronowego to na przykład Juvederm, Restylane i Emervel. Wykorzystywane są do przeprowadzania zabiegów w obrębie twarzy – jej modelowania i redukcji zmarszczek. Hialuron to substancja naturalnie występująca w skórze i uzupełnienie jej poziomu wpływa na poprawę kondycji i nawilżenia. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego mogą także poprawić wygląd szyi oraz wymodelować kształt ust. Uzyskane efekty będą utrzymywać się przed 6-12 miesięcy, a trwałość uzależniona jest od gęstości preparatu.

2. Kwas polimlekowy
Dzięki wykorzystaniu w kosmetyce kwasu L-polimlekowego możliwe jest spłycenie bruzd w kącikach ust oraz zmarszczek wargowo-nosowych. Kobiety chętnie korzystają również z możliwości uwypuklenia zapadniętych policzków i okolic żuchwy, co wpływa na korektę kształtu twarzy. Uzyskany efekt jest wyjątkowo długotrwały i może utrzymywać się nawet dwa lata. Prawidłowo zaaplikowany kwas polimlekowy trafia głęboko w tkankę podskórną i powoduje proces naturalnego odbudowania kolagenu.

3. Hydroksyapatyt wapnia
Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Uzupełniając jego poziom, możemy sprawić, że zwiększy się produkcja kolagenu, który odpowiada za młody wygląd skóry. Już bezpośrednio po wykonaniu zabiegu można zauważyć spłycenie zmarszczek, ale przez kilka kolejnych miesięcy stan skóry będzie się stopniowo poprawiał. Korzystne rezultaty zabiegu można zauważyć nie tylko na twarzy - hydroksyapatyt wapnia stosuje się także do odmładzania dłoni. Uzyskanym efektem można cieszyć się przez około rok.

Dobór wypełniacza zawsze wymaga szczegółowej konsultacji z lekarzem – znaczenie ma spodziewany efekt, obszar, którego wygląd chcemy skorygować oraz budżet, jakim dysponujemy. Najczęściej wybieraną substancją jest kwas hialuronowy – cechuje go największa wszechstronność i uniwersalność. Jego działanie jest jednaj najmniej trwałe.
Najbezpieczniejszy dla alergików będzie hydroksyapatyt wapnia, a najtrwalszy efekt zapewni kwas polimlekowy.