Nie tylko kobiety są stałymi bywalczyniami salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. Także panowie cenią sobie zabiegi, dzięki którym ich skóra wygląda młodziej, a oznaki zmęczenia są mniej widoczne. Podobnie jak panie po 30. roku życia mężczyźni zauważają spadek elastyczności skóry oraz utrwalenie się bruzd i zmarszczek mimicznych. Ponadto często dokuczają im także bardziej „męskie” przypadłości, jak nadmierna potliwość, utrata włosów czy bruksizm. Wszystkie te problemy może złagodzić wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.
Mniej widoczne zmarszczki
Mimo iż skóra mężczyzn jest grubsza i odporniejsza na niekorzystny wspływ środowiska, to wielu panów nie akceptuje pojawiających się bruzd i zmarszczek. Walka z nimi możliwa jest dzięki wykorzystaniu zabiegów z toksyną botulinową, kwasem hialuronowym czy hydroksyapatytem wapnia. W zależności od planowanego efektu lekarz dopiera odpowiedni preparat.
Laser na przebarwienia i blizny
Medycyna estetyczna stale się rozwija, a jej istotną częścią stały się w ostatnich latach zabiegi przeprowadzane z wykorzystaniem lasera. W ten sposób mężczyźni mogą pozbyć się przede wszystkim nieestetycznych blizn potrądzikowych, popękanych naczynek oraz plam pigmentacyjnych na twarzy i dłoniach.
Problemy z włosami
Niektóry panowie skarżą się na nadmierne i przedwczesne wypadanie włosów, inni borykają się z nadmiernym owłosieniem zwłaszcza na plecach czy brzuchu. Oba problemy można rozwiązać w gabinecie medycyny estetycznej. Aby wzmocnić włosy i zahamować ich wypadanie stosuje się serię zabiegów mezoterapii skóry głowy. Trwała depilacja laserem pomoże natomiast rozwiązać problem niechcianego owłosienia.
Nadpotliwość
Zwiększone wydzielanie potu jest krępujące, a nie na każde miejsce ciała da się zastosować skuteczny antyperspirant. Dobre efekty można uzyskać, wykorzystując toksynę botulinową. Regularnie powtarzany zabieg pozwala uporać się z problemem nadpotliwości.
Bruksizm
Wciąż niewiele osób słyszało o tym schorzeniu, ale potrafi ono być uciążliwe. Oznacza nadmierny przerost żwacza, co ma także konsekwencje stomatologiczne. Wśród przyczyn bruksizmu wymienia się stres powodujący napięcie mięśni, jego konsekwencją są natomiast bóle głowy oraz ścieranie powierzchni zębów. W gabinetach medycyny estetycznej ten problem można rozwiązać toksyną botulinową.