Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabiegi modelujące sylwetkę

11 stycznia 2021

Medycyna estetyczna posiada bogatą ofertę różnych zabiegów upiększających. Kategorią, która zyskuje coraz większe zainteresowanie jest modelowanie sylwetki. Nie musi się ono kojarzyć od razu z wyszczuplaniem ciała ale z uformowaniem go po intensywnym odchudzaniu lub mimowolnej utracie kilogramów.

Tego typu kuracje mają na celu nieznaczne wyszczuplenie sylwetki. Tkanka tłuszczowa gromadzi się w warstwie podskórnej więc stosunkowo płytko pod powierzchnią skóry więc jej usunięcie nie jest zbyt skomplikowane. Gabinety medycyny estetycznej korzystają z różnych technik niszczących tłuszcz, na przykład wstrzykując pod skórę odpowiednią substancję chemiczną lub za pomocą lasera.

Skutkiem takich działań jest nieodwracalne zniszczenie komórek tłuszczowych, które są samoistnie wydalane z organizmu.

Formowanie sylwetki to nie odchudzanie

Modelowanie figury polega wyłącznie z usunięcia zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. Zwykle są to miejsca, gdzie mimo zrzucenia nadmiaru kilogramów nie jesteśmy w stanie pozbyć się dodatkowych centymetrów. Przed takim zabiegiem wskazane są masaże tradycyjne lub limfatyczne, aby rozluźnić tkankę tłuszczową.

Lipoliza chemiczna

Jest to zabieg nieinwazyjny, polega na wstrzyknięciu w wybrane partie ciała aktywnej substancji, która pochodzi z soi. Działa ona rozpuszczająco na tkankę tłuszczową. Najlepiej działa na skorygowanie kształtu twarzy, podbródka a także na biodra, pośladki i uda.

Lipoliza laserowa

Polega na usuwaniu nadmiaru tłuszczu za pomocą specjalnego lasera. Specjalista minimalnie nacina odpowiednie partie ciała i wprowadza pod skórę kaniulę ze światłem lasera. Jego działanie to rozbicie błony komórki tłuszczowej, doprowadzając do jej całkowitego rozpadu. Zabieg polecany jest dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z ramion, bioder, ud, brzucha, talii, pośladków, kolan lub łydek jednak tkanka nie powinna być grubsza niż 5 centymetrów. Po zabiegu musimy przestrzegać diety bo w przypadku tycia tłuszcz będzie pojawiał się w innych partiach ciała.

Ultradźwięki

Jest to rozbicie tkanki tłuszczowej bez naruszania narządów, naczyń krwionośnych i nerwów. Pierwszy etap zabiegu to przesłanie do wybranego obszaru ciała ultradźwięków z użyciem specjalnej głowicy. Komórki tłuszczowe pękają i uwalniają tłuszcz z organizmu. Drugi etap to drenaż limfatyczny pomagający na szybsze uwolnienie nagromadzonego tłuszczu z naszego ciała.