Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabiegi przywracające ywarzy - piękny kształt

30 grudnia 2020

Każdy wcześniej czy później dostrzega pewne oznaki starzenia, a zdecydowanie najlepiej widoczne są one na twarzy. Czasu nie da się zatrzymać, jednak obecnie istnieje całkiem sporo metod, aby pewne procesy związane ze starzeniem się skóry spowolnić. Co zatem zrobić, jaki zabieg wybrać, aby twarz wyraźnie odmłodniała, a skóra jeszcze przez długi czas tryskała energią?

Twarz doskonała, czyli...

Przyjmuje się, iż najbardziej doskonałym kształtem twarzy jest tak zwany owal i rzeczywiście twarz w takim właśnie kształcie prezentuje się wspaniale. Z biegiem lat twarz jednak ulega wielu zmianom i sam jej kształt się zmienia z tego powodu, iż skóra coraz to bardziej traci elastyczność oraz jędrność. Pojawiają się zmarszczki i inne nierówności. Chcąc odzyskać cudowny, młodzieńczy wygląd, wystarczy zdecydować się na jeden z wielu dostępnych zabiegów modelujących owal twarzy.

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Zasada stara jak świat i bardzo słuszna. O co jednak chodzi w tym wypadku? Przede wszystkim o to, że dbając o skórę twarzy od najmłodszych lat i bardzo regularnie, będziemy w stanie zachować zdrowy, młodzieńczy wygląd na dłużej. Na sklepowych półkach można znaleźć całe mnóstwo rozmaitych i często niedrogich preparatów do nawilżania skóry, do jej oczyszczania i ogólnej pielęgnacji. Poza kremami ciekawą propozycję stanowią liczne maseczki do twarzy, w tym tak zwane „bomby witaminowe”. Oczywiście nawet najlepszy krem nie sprawi, że młody wygląd zachowamy na zawsze, ale decyzję o zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej będziemy mogli odłożyć na nieco później...

Najpopularniejsze zabiegi

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się przykładowo zabieg z użyciem złotych nici. Nie są one złote tylko z nazwy, bowiem do zabiegu wykorzystuje się rzeczywiście najprawdziwsze złoto. Nici takie wszczepiane są pod skórę i tworzą pewnego rodzaju „rusztowanie” dla niej. Dzięki zabiegowi skóra jest oczyszczana ze „starych” włókien, po czym wokół nici tworzą się nowe, elastyczne włókna. Wówczas skóra staje się znacznie bardziej jędrna, jej kondycja ulega ogromnej poprawie, a tym samym jest odmłodzona. Materiał, jakim są złote nici jest bardzo bezpieczny, bowiem u większości ludzi złoto nie wywołuje reakcji alergicznych.

Ogromną popularnością cieszy się także kwas hialuronowy. Wykorzystywany jest on w bardzo licznych zabiegach, w tym zabiegach odmładzających, modelujących twarz. Jako że kwas ten występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jego wstrzykiwanie jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje żadnych poważnych skutków ubocznych – poza zupełnie naturalnym zaczerwieniem czy lekką opuchlizną zaraz po zabiegu, co jest zupełnie naturalną reakcją. Krótko po zabiegu można dostrzec pierwsze fenomenalne efekty, jakimi są między innymi wygładzenie zmarszczek i nierówności, poprawa kształtu twarzy i wspaniałe nawilżanie.

Bardzo ciekawą metodą, zyskującą coraz to większe uznanie jest także tak zwana radiofrekwencja. W czasie zabiegu wykorzystuje się... fale radiowe! Bodźce zarówno mechaniczne jak i cieplne doskonale modelują twarz, pobudzają komórki do produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się elastyczna. Zabieg ten można stosować nie tylko na twarz, ale w zasadzie na całe ciało – daje on też doskonałe efekty między innymi w walce z cellulitem czy rozstępami.