Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dermamelan - walka z przebarwieniami i nie tylko

21 czerwca 2020

​O zabiegu

Zabieg Dermamelan polega na hamowaniu tyrozynazy, głównego enzymu odpowiedzialnego za formowanie melaniny. Preparat Dermamelan blokuje tyrozynazę, a nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. Jest on wskazany dla osób z przebarwieniami skóry, rozszerzonymi porami skóry, skórą z niedoskonałościami, tłustą lub mieszaną, z piegami, przebarwieniami słonecznymi, drobnymi zmarszczkami.

Preparat zawiera aktywne składniki takie jak: kwas azelainowy i kojowy, które hamują syntezę tyrozynazy, 

działają antybakteryjnie oraz regulują wydzielanie łoju, a-arbutyna, która hamuje syntezę tyrozynazy, kompleks Tyrosinol, rumex canadensis, niacynamid posiadający właściwości przeciwzapalne, wyciąg z aloesu działający kojąco i łagodzący podrażnienia, wyciąg z lukrecji, który działa ściągająco i przeciwbakteryjnie, etoksydiglikol, bisabolol, kwas salicylowy, witaminy: E, A oraz C.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od zmycia makijażu oraz oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry, co zwiększa aktywne działanie preparatu Dermamelan 1. Podczas drugiego etapu, nakłada się preparat Dermamelan 2, który ma formę maski w kolorze musztardowym. Maski nie zmywa się w gabinecie - pacjent z maską na twarzy udaje się do domu i zmywa ją po ustalonym okresie czasie. Czas ten jest ustalany indywidualnie z lekarzem.

Następnie konieczna jest kuracja domowa. Pacjent stosuje wówczas preparat Dermamelan 2 – krem, który ma za zadanie podtrzymywać osiągnięte rezultaty zabiegu i pomaga usunąć przebarwienia, reguluje wydzielanie łoju, zamyka pory skóry, zapobiega ponownym przebarwieniom. Krem ma właściwości nawilżające, odżywcze, posiada również filtry przeciwsłoneczne. Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i podrażnienia skóry oraz oczywiście łuszczenie się naskórka.

Po zabiegu

Należy stosować kremy z filtrami przeciw promieniom słonecznym oraz kremy łagodzące łuszczenie się skóry.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie powinno się wykonywać podczas ciąży, karmienia piersią, gdy posiada się aktywną opryszczkę, czy inne aktywne zmiany skórne oraz podczas stosowania leków
z witaminą A.