
O zabiegu
Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę. Mezoterapia jest najskuteczniejszą po operacji chirurgii plastycznej metodą na rewitalizację, odmłodzenie i lifting skóry. Przy pomocy mezoterapii można również usunąć cellulit oraz miejscowo nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową.
Mezoterapia igłowa rewitalizuje i regeneruje skórę, wygładza zmarszczki, hamuje wypadanie włosów i pobudza ich porost, odmładza skórę i działa przeciwtrądzikowo.
Wskazania do zabiegu
Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną pozbyć się cellulitu, rozstępów, blizn potrądzikowych, problemu z nadmiernym wypadaniem włosów oraz poprawić jędrność, nawilżenie i elastyczność skóry.
Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem na skórę nakłada się krem znieczulający. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych substancji (w zależności od problemu jakiego chcemy się pozbyć) za pomocą pistoletu do mezoterapii. Odpowiednia mieszanka substancji wstrzykiwana jest do skóry na głębokość 3-4 mm w odstępach 5-10 mm, dzięki czemu substancje docierają tam, gdzie nie przenika większość kosmetyków. Zabieg wykonuje się zazwyczaj w serii od 4 do 6 zabiegów, co tydzień, bądź dwa tygodnie. W kolejnej fazie zalecane jest wykonywanie jednego zabiegu na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy.
Po zabiegu
Po mezoterapii igłowej skóra może być delikatnie czerwona, jednak objawy te mijają w ciągu najbliższych dni. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, gdzie skóra jest narażona na wysokie temperatury przez czas około 5 dni.
Przeciwwskazania
Mezoterapia igłowa nie może być wykonywana u pacjentów u których występuje alergia na składniki preparatu, cukrzyca, choroba nowotworowa, stany ropne i zapalne skóry, opryszczka, u osób źle znoszących iniekcje, zażywających leki przeciwkrzepliwe oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią.