Trwa ładowanie proszę czekać ...

Mikrodermabrazja

26 sierpnia 2020

Mikrodermabrazja to jeden z zabiegów najczęściej wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Popularność zyskała na początku XXI wieku i zainteresowanie klientek kontrolowanym mikropeelingiem ciągle rośnie. Jest to także zabieg bardzo uniwersalny – może nie tylko poprawić wygląd skóry twarzy, ale także zaradzić problemom pojawiającym się na szyi, dekolcie lub plecach.

Kiedy warto stosować mikrodermabrazję
Gabinety kosmetyczne często odwiedzają osoby skarżące się na trądzik oraz problemy związane z tłustą skórą – zaskórniki, rozszerzone pory, prosaki. To właśnie im polecamy jest zabieg mikrodermabrazji, dzięki któremu cera staje się dobrze oczyszczona. Innym wskazaniem do jego wykonania są pierwsze oznaki starzenia, a także nieprawidłowości w rogowaceniu naskórka.
Wykorzystanie mikrodermabrazji nie ogranicza się wyłącznie do twarzy, ale może poprawić stan skóry w innych częściach ciała. Jest dobrym rozwiązaniem w przypadku blin i przebarwień oraz pomaga walczyć z rozstępami i cellulitem.
Efektem mikrodermabrazji jest dobrze oczyszczona, dotleniona i odżywiona skóra. Poprawa ukrwienia, elastyczności i pobudzenie produkcji kolagenu to widoczne rezultaty zabiegu. Jest on także wskazany, jeśli planujemy poddać się terapii laserem, falami radiowymi lub zabiegom z wykorzystaniem kwasów. Na okres dwóch tygodni zwiększa się bowiem wchłanialność substancji aktywnych.

Przeciwwskazania
Mikrodermabrazja cieszy się popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Przeciwwskazaniem nie jest także młody wiek. Jest to odpowiedni zabieg dla cery wrażliwej, alergicznej i naczynkowej. Istotny jest również fakt, że bezpiecznie mogą go wykonywać kobiety w ciąży. Jednak istnieje także grupa osób, dla której nie jest to zabieg wskazany – należą do nich cierpiący na łuszczycę, bliznowce oraz raka skóry. Przeciwwskazaniem będą również stany zapalne skóry, zakażenia bakteryjne i wirusowe. Przed zabiegiem nie powinno się także stosować leków przeciwzakrzepowych.

Wyrób rodzaju mikrodermabrazji
W zależności od potrzeb skóry można zdecydować się na wybór jednego z trzech rodzajów mikrodermabrazji. W gabinetach kosmetycznych najczęściej przeprowadza się zabieg z wykorzystaniem głowic posiadających pierścienie z sztucznego lub naturalnego diamentu. Mimo powszechności mikrodermabrazji diamentowej warto wiedzieć, że przeprowadza się ją także, używając mikrokryształków tlenku glinu lub korundu (mikrodermabrazja korundowa) oraz tlenu (mikrodermabrazja tlenowa).