Trwa ładowanie proszę czekać ...

Nici hialuronowe

15 czerwca 2020

​O zabiegu

Zabieg z użyciem nici hialuronowych służy do kształtowania owalu twarzy oraz wypełniania policzków, podbródka, bądź brody. Metoda ta zapobiega opadaniu skóry spowodowanego siłami grawitacji oraz procesem wiotczenia skóry, łagodzi rysy twarzy, odmładza, a także odbudowuje kształt ust, brwi i oczu, wypełnia zmarszczki. Zabieg niesie ze sobą natychmiastowe efekty ujędrnienia i nawilżenia skóry.

Zabieg jest szczególnie polecany osobą, które pragną pozbyć się zmarszczek w okolicach ust oraz które są posiadaczami zbyt wąskich, małych lub nieproporcjonalnych ust.

Przebieg zabiegu

W dniu zabiegu nie powinno zbyt intensywnie nagrzewać się ciała, spożywać alkoholu, należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Zabieg trwa około 20-30 min. Polega on na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego specjalną techniką w określone miejsca na twarzy.
W zabiegu tym używa się mikrokaniulę, przez którą wstrzyka się preparat w postaci nici hialuronowych, który wypełnia zmarszczki wzdłuż twarzy. Rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 15 miesięcy w zależności od głębokości zmarszczek, wieku i stylu życia pacjenta. Zabieg przynosi najlepsze rezultaty, gdy skóra jest odżywiona oraz nawilżona.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem z użyciem nici hialuronowych nie powinno się zażywać aspiryny
oraz innych leków przeciwzapalnych do trzech dni przez zabiegiem. Przez dwa tygodnie należy unikać słońca oraz solarium i spożywać dużą ilość płynów.

Po zabiegu

Po zabiegu mogą u pacjenta pojawić się siniaki, małe obrzęki, a miejscami bolesność. W celu przyspieszenia gojenia skóry można stosować żele i maści nawilżające, bądź łagodzące, jednak po wcześniejszych konsultacjach z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są choroby immunologiczne, alergie i uczulenie na kwas hialuronowy, bielactwo, łuszczyca, zapalenie, bądź zakażenie skóry, epilepsja, leczenie immunoterapeutyczne, ciąża oraz karmienie piersią, choroby nowotworowe, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, skłonności do powstawania bliznowców, zakażenia skóry, czy infekcje.