Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabiegi chirurgii plastycznej dedykowane twarzy oraz szyi

14 stycznia 2021

Coraz to więcej osób decyduje się na poddanie się rozmaitym operacjom plastycznym. Szczególnie dużo mniej czy bardziej inwazyjnych zabiegów wykonuje się w obrębie twarzy, bowiem to ona przy pierwszym kontakcie najbardziej „rzuca się w oczy”. Powodów podjęcia decyzji o poddaniu się operacji może być bardzo wiele. Każdy powinien decyzję taką podjąć samodzielnie po uprzednim bardzo dokładnym przemyśleniu.

Kiedy i dlaczego operacja?

Zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej wykonuje się codziennie na całym świecie. Są one bardzo popularne, gdyż medycyna rozwija się coraz bardziej, a co za tym idzie, każdy zabieg wiąże się z o wiele mniejszym ryzykiem i powikłaniami niż dawniej, a poza tym, zabiegi są obecnie naprawdę przystępne cenowo, więc może sobie na nie pozwolić więcej osób, również tych średnio zamożnych.

Różni ludzie podejmują decyzję o poddaniu się danej operacji plastycznej z wielu różnych powodów. Czasem operacja taka jest konieczna z powodu dokuczających zmian wrodzonych, z powodu posiadania brzydkich i widocznych blizn po operacjach, oparzeniach i innych wypadkach. A bywa i tak, że powodem poddania się takiemu czy innemu zabiegowi jest chęć odzyskania pięknego, młodzieńczego wyglądu, który przecież traci się z biegiem lat w wyniku zupełnie naturalnych procesów.

Lifting twarzy

Jednym z częściej wykonywanych zabiegów w obrębie twarzy i szyi jest tak zwany face-lifting czyli lifting twarzy. W czasie zabiegu usuwany jest nadmiar skóry i jest ona odpowiednio naciągana. Często zabiegowi temu poddają się już osoby po czterdziestym roku życia (zarówno kobiety jak i mężczyźni). Zabieg ten można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Po zabiegu skóra twarzy wygląda znacznie młodziej, jest bardziej jędrna i pozbawiona zmarszczek.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska i wykonanie całej serii niezbędnych badań. Rekonwalescencja po zabiegu trwa nawet kilka tygodni. Przez pierwszy czas po zabiegu twarz jest opuchnięta, mogą pojawić się sińce, będzie też występował ból.

Jakie inne zabiegi?

Kolejnym popularnym zabiegiem jest korekcja powiek zwana blefaroplastyką. Zabieg ten także wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a powrót do pełnej sprawności zajmuje kilka tygodni. Operacyjnie można poprawić zasadniczo wszystko – częstymi zabiegami są także korekcja nosa, a także poprawianie kształtu uszu.

Czy warto?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Należy mieć świadomość tego, że każdy zabieg, nawet najmniej inwazyjny (a co dopiero operacja!) może pociągać za sobą nieprzewidziane skutki. Trzeba więc ustalić, po co danemu zabiegowi chcemy się poddać, czy jest naprawdę niezbędny, czy nie ma innego sposobu, abyśmy poczuli się bardziej atrakcyjni?

Zmarszczek można pozbyć się w inny sposób niż poddając się face-liftingowi i choć będzie to zapewne proces długotrwały, wymagający powtórzeń zabiegów, być może będzie bezpieczniejszy? Oczywiście istnieją pewne sytuacje, gdy operacja plastyczna jest jedynym sposobem na pozbycie się określonych wad czy niedoskonałości, a od jej wykonania w dużej mierze zależy stan psychiczny pacjenta (jak w przypadku rozległych blizn po oparzeniach).

 

Sprawdź : chirurg w Kielcach